Jak respirátory ovlivnily líčení aneb trendy pro rok 2021

8. února 2021

|

3 minuty

|
8805

Roušky a respirátory jsou součástí našeho života již nějakou chvíli, a tak nám nezbývá nic jiného, než jim přizpůsobit i své líčení. Jaké trendy nás čekají v letošním roce? A jaké tipy a triky byste měli vyzkoušet, aby vaše líčení vydrželo i pod respirátorem?

Výrazné rty – bez otisku!

Pokud jste milovnice odvážných rtěnek stejně jako my, minulý rok pro nás jednoduše nebyl tím nejšťastnějším. Naštěstí ale existují řešení, která nám dovolují rtěnku nosit i s respirátorem. Jedním z nich jsou dlouhotrvající barvy na rty, jež vydrží několik hodin bez otisku. Naše dvoufázová barva na rty a lesk 2v1 16H Lip Colour vydrží až 16 hodin, je rychleschnoucí a výborně kryje.

Dermacol tip

Jak dosáhnout co nejlepšího výsledku s naší barvou na rty 16H Lip Colour? Dozvíte se v tomto článku!

Druhou variantou je alternativní a lehké nanesení klasické krémové rtěnky. Barva sice nebude tak výrazná, ale váš obličej i tak rozzáří. Pro jemnější krytí použijte své prsty a jemně rtěnku vtiskávejte na rty, jako byste je obarvovala například rybízem v létě. 

Dermacol tip

Jak vybrat správný odstín k vašemu tónu pleti? Podle jednoduchého návodu v článku „Jak vybrat správný odstín rtěnky“ již nikdy nesáhnete po špatném odstínu.

Fialové oční stíny

Když respirátor zakrývá téměř celý obličej, je nejlepší strategií zaměřit se na oči. A protože barvou očních stínů tohoto roku je fialová, nebojte se ji vyzkoušet! Můžete si vybrat mezi jemným nebo sytým odstínem nebo jejich kombinací v podobě kouřového líčení.

Dermacol tip

Pokud je pro vás fialová příliš výrazná, inspirujte se dalším líčením pro pronikavé v článku „Zaostřeno na oči: Jak se nalíčit k roušce“.

Grafické oční linky

Celý Instagram zaplavil trend grafických očních linek. Experimentům se meze nekladou – můžete zkusit jak rozdvojené, roztrojené nebo trojúhelníkové kočičí linky, tak geometrické tvary a linky třeba v oblasti ohybu vrchního víčka. Pro nejlepší a nejpřesnější výsledek doporučujeme použít fix na oči – například linku Precise Black.

Dermacol tip

K perfektním linkám vám nesmí chybět i perfektní obočí. Už jste zkoušeli mapping? Jak na něj se dozvíte v námi připraveném článku.

Rozzářená pleť

Zapomeňte na matný vzhled. V módě je zdravá, zářivá pleť s odlesky, která vypadá, jako by byla bez líčení. Upozorňujeme ale, že jen vypadá. Důležitá je především dostatečná hydratace, díky níž bude make-up vypadat krásně přirozeně. Druhou důležitou ingrediencí je rozjasňovač. S tím rozhodně nešetřete a využijte jej jak na líce, tak oblast čela jdoucí od nejvyššího bodu vašeho obočí, bradu nebo špičku nosu. A nezapomeňte ani na vnitřní koutek oka. Vysoký glamour lesk získáte například s naší rozjasňující paletkou Multi-purpose brightening palette

Dermacol tip

Jak najít ideální krém pro vaši pleť dle věku? Na co se při výběru zaměřit se dočtete v článku „Jak pečovat o svou pleť vzhledem k vašemu věku?“.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.