Jak na mapping obočí?

17. září 2020

|

2 minuty

|
7665

Vždycky jste si myslela, že geometrii nikdy nevyužijete? Omyl! Při mappingu obočí se vám bude hodit – je to totiž zaručený způsob, jak vykouzlit dokonalý tvar obočí přímo pro vás. Připravte si pravítka, jdeme na to!

Mapping obočí

Mapping neboli důkladné stanovení geometrie obočí provedete nejlépe pomocí kousku provázku (délky alespoň 20 cm), který po celé jeho délce zabarvěte obyčejnou tužkou. Nejprve pomocí pravítka najděte střed svého nosu a udělejte tenkou čárku tužkou mezi vaše obočí. A teď už si připravte základnu pro ten správný tvar. 

Začneme u začátku obočí, u nosu. Veďte provázek od vnějšího konce nosní dírky až k začátku obočí a označte čárkou. To samé udělejte na druhé straně. Nezapomeňte ověřit pravítkem, že jsou obě čáry ve stejné vzdálenosti od středové linie uprostřed nosu. Poté protněte provázkem vnější konec nosu s vnějším koncem oka a veďte až k vašemu obočí – zjistíte tak jeho nejvhodnější délku. Pro základní určení už zbývá jen najít nejvyšší bod obočí – provázkem propojte vnější konec nosu s vnějším koncem duhovky a označte opět linií až po obočí. 

Preparing to permanent make up on eyebrows at beauty salon

I když další část vypadá hororově, nelekejte se. Nejprve veďte provázek horizontálně od nejnižšího bodu obočí a stejně postupujte u nejvyššího bodu obočí, aby vám vznikly dvě rovnoběžné linie. Pak už jen propojte veškeré body, které vám vznikly, a voilà! Máte nejideálnější tvar obočí pro váš obličej. 

Tedy ne úplně, ještě si jej musíte vymodelovat. Nejprve své obočí nasměrujte do správného tvaru pomocí kartáčku nebo řasenky na obočí, ideálně takové, která jednotlivé chloupky neslepí. Pak přichází na řadu tužka na obočí. Tou si nejdřív jemně nakreslete linii podle zjištěného mappingu a poté jemně vybarvěte i vnitřek – ideálně pomocí krátkých tahů. Pokud vám někde chloupky vyloženě chybí, sáhněte po pudru. Pudr je perfektní i pro dotvarování kontur obočí a dodání celkové bohatosti – nezapomínejte ale, že tam, kde vám chloupky chybí, ho musíte použít větší množství než tam, kde jich máte dostatek. Pro preciznější nanesení pudru můžete využít štětec na obočí. 

Dermacol tip

Pudr na obočí s vůní čerstvé kávy EAT ME Espresso vám nejen perfektně vyplní mezery mezi chloupky a vykreslí tvar obočí, ale také příjemně poškádlí vaše smysly.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.