Zaostřeno na oči: Jak se nalíčit k respirátoru

16. dubna 2020

|

3 minuty

|
12748
Oči jsou oknem do duše. Nechte je v této době vyniknout!

Respirátory se velmi rychle staly součástí našeho každodenního života. Ať už jsou pro nás všechny jakkoliv nepříjemné a kazí naši pleť, pokusme si z jejich nošení vzít alespoň něco pozitivního – mnohem více totiž vyniknou oči nás všech. Podpořte je jedním z našich tří tipů pro uhrančivý efekt!

Kočičí oči s paletkou Matt and Pearl No. 2

Trend, který válcuje Instagram. Kočičí oči vám sice zaberou trochu víc času, výsledkem ovšem bude dokonalý pohled. Jak tedy na něj?

Pro co nejjednodušší aplikaci stínů naneste na oční okolí make-up, který případně doplňte stíny ve stejném odstínu (1). Pro stínování oka je důležité vybrat středně tmavý tón. Ten naneste po celé šířce horního víčka do výšky jeho záhybu. Poté, až zbyde na štětci minimum pigmentu, zapracujte stín do ztracena tak, aby mezi nánosem stínu a obočím zůstala mezera přibližně půl centimetru (2). Vyberte nejtmavší odstín a opatrně jím vytvarujte špičku na vnějším okraji oka, ukončenou ve stejné linii jako vaše obočí. Zhruba ve středu víčka pak základní i nejtmavší vrstvu co nejpřirozeněji propojte (3). Pohled rozjasněte zlatavým odstínem, kterým vystínujte vnitřní koutek oka (4). Na závěr nesmí chybět kočičí linky, nejlépe tekuté černé nebo fix Precise Black, a bohaté řasy, s nimiž vám pomůže třeba řasenka Magnum pro maximální objem

Kočičí oči vám pomůže vykouzlit paletka Matt and Pearl No. 2

Dermacol TIP

Ideálním štětcem pro nános očních stínů je štětec na oči D73.

Hra barev

Barvy v tuto roční dobu hrají prim. Jak ale poznat, jaký odstín sluší právě vám? Důležité je vybírat tóny podle barvy vašich očí. Hnědým očím sluší neutrální barvy jako zlatavá nebo lososová. Základním pravidlem je držet se teplých tónů. Pro modré oči fungují jak studené, tak teplé odstíny – například šedá, hnědá nebo zelená. Skvěle ladí i fuchsiová nebo modrá barva. Zeleným očím pak jednoznačně vévodí odstíny fialové. 

Dermacol TIP

Inspirujte se vybranými tóny k jednotlivým typům očí v sekci Ke stažení.

Vyberte si barvu, která k vašim očím opravdu ladí

Přirozená

Pro přirozený vzhled je důležitá především sjednocená pleť a světlé odstíny – nejlépe hnědé, béžové nebo šedé. Jemné stíny vaše oči lehce zvýrazní a dodají jim hloubku, zároveň ale budou působit velmi decentně. Pokud volíme linky, používáme jen velmi tenkou stopáž, ideálně pouze na vnějším okraji oka. Velkou pozornost zato věnujte řasám, jež přirozenému typu líčení dominují. Zaměřte se na jejich hustotu i délku.

Dermacol TIP

Vyzkoušejte náš návod na celkové nude líčení a nebo využijte dlouhotrvající a dotekuodolný 24h Control* Make-up.

“V jednoduchosti je síla” – pokud tomuto heslu fandíte, nude líčení je pro vás to pravé