Světový den polibku – jak vybrat správný odstín rtěnky?

6. července 2020

|

2 minuty

|
3115

Romantický polibek se rtěnkou, která se nerozmaže? To už neplatí jen ve vašich snech! S tímto návodem si navíc vyberete odstín, kterému váš vyvolený jednoduše neodolá.

Nesmyvatelný polibek

Doteď jste rtěnku na světový den polibku zatracovali? S naší dlouhotrvající dvoufázovou barvou na rty s leskem 16H Lip Color můžete polibky rozdávat celý den, aniž by se vám ze rtů smyla. Teď ale přichází ta náročnější otázka: Jaký odstín si vybrat?

Podtón pleti

Možná se vám již někdy stalo, že jste si s nadšením vybrali rtěnku, kterou jste nakonec ani jednou nepoužila, protože jste se v ní „necítila“. Nejspíš to bylo tím, že se nehodila k vašemu podtónu pleti.

Svůj podtón pleti nejrychleji určíte podle barvy vašich žilek na zápěstí. Pokud jsou modré, váš podtón pleti je růžový a ladí například s modrými, bílými nebo šedými odstíny. U výběru rtěnky se zaměřte na chladnější tóny, které podtrhnou váš typ pleti. Poznáte je tak, že jdou mírně do fialové nebo modré a nemusíte se bát těchto barev ani ve své plné kráse.

Dermacol tip

Pokud máte růžový podtón pleti, s odstíny č. 10, 19 nebo 21 rtěnky 16H Lip Colour neuděláte chybu.

Zelené žilky značí žlutý podtón, který si dobře rozumí spíš se zlatou než stříbrnou. Nebojte se jakýchkoli teplejších barev s červeným nebo oranžovým nádechem. Tyto odstíny vaši pleť rozsvítí a dodají jí hřejivý nádech.

Nemůžete se rozhodnout, jestli jsou vaše žilky modré nebo zelené? Pak máte štěstí, protože jste majitelem neutrálního podtónu pleti a můžete tak nosit jakoukoli barvu. Nebojte se experimentovat!

Dermacol tip

Žlutý podtón krásně podtrhnou odstíny č. 1, č. 20 a č. 25 naší 16H Lip Colour.

Tón pleti

Svůj podtón pleti jsme již určili, vyhráno ale ještě nemáme. Je tu totiž ještě tón pleti! Ten má sice na výběr rtěnky o dost menší vliv než samotný podtón, může být ale vodítkem k opravdové dokonalosti.

Světlý tón pleti rozzáříte sytě až tmavě červenou rtěnkou. Vyhýbejte se naopak světlým tónům nebo příliš žluto-oranžovému typu rtěnek, se kterými by vaše pleť vypadala pobledle. Středně tmavý tón pleti bude vypadat téměř dobře s čímkoliv, řiďte se proto zejména vaším podtónem, popřípadě barvou šatů. Tmavý tón zase nejvíce vynikne s výraznými odstíny červené nebo fialové, naopak se světlými odstíny budete vypadat poněkud staromódně.

Dermacol tip

Pokud stále tápete, s touhle tabulkou nešlápnete při výběru rtěnky vedle. Krásný světový den polibku!

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.