Zvětšete své rty bez výplní!

8. března 2021

|

3 minuty

|
6008

Kdo z nás by nechtěl plnější rty? Pokud ale uvažujete nad zázračnými injekcemi, vyzkoušejte raději nejdříve pár našich tipů. Třeba zjistíte, že líčení a zvýšená péče vykouzlí na vašich rtech plnější úsměv, po kterém jste tolik toužila!

Peeling a hydratace

Peeling je základem péče o rty, ať už je máte vysušené nebo v perfektním stavu. Popraskané rty mohou vzniknout z povětrnostních podmínek – ze suchého prostředí nebo chladu, ale nevyhnou se nám ani v horkých letních měsících. Dalším důvodem nadměrné suchosti může být nadměrné vlhčení rtů jazykem. Pokud budete pravidelně používat peeling, zbavíte se šupinatění rtů, a navíc zlepšíte i jejich zbarvení a prokrvení, takže budou vypadat plnější. Rty nejdřív očistěte od jakýchkoliv zbytků rtěnky a poté třete buď peelingem na rty nebo například jemným kartáčkem pomocí krouživých pohybů. Nakonec vytvořte ochrannou bariéru nanesením tenké vrstvy balzámu na rty. Celou proceduru doporučujeme praktikovat maximálně jednou za týden.

Dermacol tip

Už jste vyzkoušeli náš veganský balzám s konopným olejem, přírodními extrakty a višňovou vůní? 

Obtáhněte rty tužkou trochu více

I když tužku na rty máme všichni spojenou spíše se stylem líčení 90. let, u největších současných hvězd a make-up artistů se nyní vrací na scénu. Důležité je držet se matného odstínu ladícího s vaším podtónem pleti.

Dermacol tip

Poznejte odstín rtěnky přímo pro vás podle našeho návodu „Jak vybrat správný odstín rtěnky“!

Čím ostřejší hrot tužky na rty, tím lepší. Začněte konturováním na okrajích rtů – zde zatím sledujte jejich přirozenou linii a rožky tužkou vybarvěte celé. Pokud jste hotovi, vrhněte se na střed rtů, kde se pohybujte lehce nad svou linií. Tvar se snažte zachovat takový, jaký máte – rozdíl pak bude méně znatelný. Na závěr použijte své prsty nebo štětec na rty k tomu, abyste linii zapracovali do středu svých rtů a tím se změkčila. Pak už jen stačí zvolit odstín samotné rtěnky – pokud zvolíte odstín podobný tomu, jako má tužka, budou vaše rty působit jemněji. Pokud naopak vyberete lehce světlejší rtěnku, zdůrazníte tím linii a vaše rty budou vypadat více vystínované. 

Dermacol tip

Jak neomylně poznáte štětec vhodný pro úpravu rtů? Dozvíte se v článku „Velký průvodce kosmetickými štětci“.

Stínujte

Když už jsme to stínování nakousli, musíme se s vámi podělit i o další tip, který vaše rty opticky zvětší. Potřebujete k tomu jen dvě rtěnky v podobném odstínu – tmavší a světlejší. Tmavší odstín naneste na celá ústa a poté přidejte světlejší odstín do středu vašich rtů. Opět zapracujte prsty nebo štětcem tak, aby se barvy při jejich přechodu sjednotily a vaše rty vypadaly přirozeně. Pro ještě plnější efekt přetřete leskem na rty.

Dermacol tip

Dodejte rtům okouzlující třpytivý lesk pomocí Shimmering Lip Gloss. Díky jeho praktickému aplikátoru dosáhnete přesného vykreslení rtů a nanesete optimální vrstvu lesku pro jejich optické zvětšení. 

Zázrak jménem korektor

Tento poslední krok posune objem vašich rtů ještě o něco dále. Po nanesení rtěnky sáhněte po korektoru – vyzkoušejte například multifunkční Make-Up Perfector corrector, kterým pomocí tenkého štětečku obtáhněte vrchní i spodní část rtů. Naneste jen opravdu málo, aby nanesení nebylo téměř poznat. Uvidíte, že vaše rty budou velké, jako nikdy předtím, a to i bez výplňových injekcí!

Dermacol tip

A když už jsme u perfektních rtů, nezapomeňte ani na své obočí! Jak na metodu úpravy obočí zvanou mapping jsme pro vás sepsali v tomto článku!

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.