Velký průvodce kosmetickými štětci

17. července 2020

|

2 minuty

|
3304

Taky se nedokážete vyznat v široké škále druhů a typů kosmetických štětců, natož pak v tom, jak s nimi pracovat? S naším návodem to hravě zvládnete!

Make-up

Štětec pro podkladový make-up by měl být především dostatečně hustý. Pokud vybíráte štětec pro krémovější strukturu make-upu, sáhněte spíš po zarovnaném tvaru štětin. Kupolovité zakončení je zase vhodnější pro tekutější make-up nebo jej lze skvěle využít pro aplikaci minerálního pudru. Perfektního krytí pak dosáhnete malými krouživými pohyby vedoucími ze středu obličeje až do jeho krajů.

Kontury

Konturovací štětec poznáte zpravidla pro jeho jednostranné zkosení, které je ideální ke zvýraznění propadlých nebo vystouplých částí obličeje. Pro tmavé kontury umístěte špičku štětce pod lícní kosti tak, aby směřovala směrem dolů, a jemnými tahy zapracujte. Lehce naneste rovněž na okraje čela nebo nosu. Světlé rozjasnění dodejte stejným způsobem na vystouplá místa lícních kostí, na špičku nosu a do oblasti nad rty.

Dermacol tip

Společně s bloggerkou Petrou LovelyHair jsme pro vás vyvinuli celou řadu kosmetických štětců. Ty konturovací jsme připravili hned tři – zkosený D54 z přírodních vláken, multifunkční D53 pro tvorbu precizních kontur a velmi hustý D57 ideální pro tuhý make-up.

Pudr

Štětec pro pudr poznáte snadno – zpravidla bude ve výběru ten největší. V použití možná ale nejedna z nás tápe. Pro co nejlepší výsledek ponořte štětec kolmo do kompaktního či sypkého pudru a poté krouživým pohybem nebo jemnými tahy naneste na celý obličej, dokud nedosáhnete rovnoměrného krytí.

Dermacol tip

Jak se o štětce po jejich použití starat? Sepsali jsme pro vás v článku 4 kroky pro velký jarní kosmetický úklid.

Vějíř

Štětec vějířovitého tvaru je perfektní pro všechny z nás, kterým po nanesení očních stínů zůstanou na tváři spadlé pigmenty. Díky jeho širokému, a přesto tenkému tvaru, tyto pigmenty totiž snadno odstraníte jemným oprášením. Ideální je ovšem i pro nanášení rozjasňovače.

Korektor

Štětec pro aplikaci korektoru poznáte podle hustě osazených štětin, jež zajistí přesnou aplikaci na problematická místa nebo do vnitřního koutku oka. Skvěle poslouží také pro zakrytí kruhů pod očima.

Dermacol tip

Korektorový štětec D62 rádi využíváme i pro nanesení rozjasňovače pod obočí nebo zapracování očních stínů.

Oči

Snad největší plejádu štětců najdeme v kategorii úpravy očí. Vezmeme to tedy postupně. Pro aplikaci základní barvy na celé víčko vyberte štětec s dlouhými hustými štětinami střiženými do kuželovitého tvaru. Pro další vrstvy sáhněte po zkoseném štětci, který se perfektně hodí pro stínování očního oblouku. Štětcem s krátkými štětinami zase oční stíny skvěle rozmažete a vytvoříte mezi nimi plynulé přechody. Úzké štětce jsou vhodné pro nanesení očních stínů podél spodní linie řas nebo aplikaci stínu do vnitřního koutku oka. A konečně tenký zkosený štětec vám pomůže s precizní aplikací gelových očních linek.

Rty

Štětec na rty by měl být tenký a tvarovaný lehce do špičky, aby aplikace s ním byla co nejpřesnější. Pro perfektní tvar nejdříve obtáhněte přirozenou linii svých rtů a poté ji vyplňte krátkými tahy či obtisky. Nezapomeňte rty lehce pootevřít a domalovat tak, aby vám u místa jejich doteku nevznikla nepřirozená linie.

Dermacol tip

S Petrou LovelyHair jsme pro vás připravili jednoduchý videonávod s celou kolekcí Dermacol štětců a jejich použitím pro kompletní nalíčení.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.