Jak mít opálenou pleť bez slunce i solária?

29. listopadu 2021

|

2 minuty

|
2760

Kdo z nás by nechtěl mít pleť jako od moře po celý rok? Pokud nejste příznivcem solária, můžete zkusit samoopalovací přípravky. Jak na ně, aby výsledek byl co nejlepší a nejpřirozenější? Vyzkoušejte naše tipy pro opálený bronz!

Dermacol tip

Chránit svoji pleť před sluníčkem byste měli i v zimě, přečtěte si, jak správně na to.

1) Příprava pokožky

Před samotným nanesením samoopalovacích přípravků je důležité pleť pořádně pročistit. Nejideálnějším způsobem je celotělový peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky a tím zvýší efektivitu použití samoopalovacího krému nebo spreje. Zaměřte se i na opomíjené oblasti jako jsou lokty, kolena nebo krk.

Dermacol tip

Tělový peeling SUN šetrně odstraňuje odumřelé kožní buňky prostřednictvím krystalků cukru a podporuje mikrocirkulaci pokožky.

Peeling ideálně provádějte krouživými pohyby rukou nebo s použitím peelingové rukavice. Výhodné je také odstranit chloupky na místech, kde chcete samoopalovací přípravek použít, a to již 24 hodin před jeho nanesením. Vyvarujete se tak zbytečnému podráždění v daných oblastech.

Pomoci při vstřebání samoopalovacího přípravku můžete také správnou hydratací. Velmi mastné a olejnaté hydratační báze a krémy nejsou ideálním pomocníkem. Před nanesením se ujistěte, že je vaše pokožka zcela suchá a až poté naneste velmi malé množství lehkého hydratačního krému bez oleje.

Dermacol tip

Lehce roztíratelné a vstřebatelné tělové mléko po opalování s beta-karotenem, D-panthenolem a vitaminem E přispívá k regeneraci pokožky a zklidňuje případné podráždění, zároveň zpomaluje proces jejího olupování.

2) Obličej jako první

Aplikace samoopalovacího přípravku na obličej by měla být šetrná. Ideálně naneste dvakrát menší množství přípravku, než používáte na tělo. Zároveň byste měli vybrat samoopalovací krém nebo olej, který je přímo pro použití na obličej. Pokud si vyberete olej, smíchejte jej pro lepší účinek se svým hydratačním krémem a aplikujte s ohledem na oblast očí, nosu, uší a pusy. Jemně jej pak vmasírujte krouživými pohyby až k oblasti dekoltu. Opakujte každý den, dokud nedosáhnete požadovaného odstínu.

Dermacol tip

Na co se v každém období života zaměřit, aby naše pleť jen zářila? Vyberte tu nejvhodnější hydratační péči přímo pro vás!

3) Aplikace

Samotná aplikace může být dosti skličující vzhledem k časté nerovnoměrnosti vznikající špatným nanesením samoopalovacího přípravku. Pro aplikaci na tělo použijte ideálně rukavici pro nanášení samoopalovacího přípravku, popřípadě latexové rukavice. S jejich pomocí nanášejte přípravek velmi jemně pomocí důkladných krouživých pohybů tak, abyste nevynechali žádný centimetr. Strategicky je lepší začít od nohou a poté pokračovat výše. Speciální pozornost soustřeďte na špatně dostupná místa jako je podpaží nebo kolenním jamkám. Velkou péči pak věnujte spojení s krkem – nepřetahujte výrazně již nanesenou prvotní vrstvu.

Dermacol tip

Self Tan – Samoopalovací tělové mléko vaši pokožku hydratuje, dodá ji přirozené opálení a následně i zklidňuje.