4 make-up trendy z pražského týdne módy

20. září 2020

|

2 minuty

|
2804

Nejočekávanější módní událost roku – Mercedes-Benz Prague Fashion Week – proběhla minulý týden v pražském klášteře svatého Gabriela, označovaného jako Gabriel Loci. Celkem 26 přehlídkových bloků a designérů předvedlo nejen své módní návrhy, ale i celkovou vizi looku včetně líčení a účesů. Jaké make-up trendy převládaly?

Nude líčení

Foto: Archiv MBPFW

Nejvíce zastoupeným líčením byl překvapivě velmi přirozený make-up, který pro své přehlídky zvolili designéři jako Tereza Vu, Jakub Polanka, Jiří Kalfař nebo Zoltán Tóth. Jemné líčení postrádalo mnohdy i příliš výrazné obočí nebo kontury a působilo tak opravdu andělsky. Tento oblíbený trend se dostává stále více do popředí a je perfektní pro denní nošení.

Dermacol tip

Víte, jak na přirozené líčení? Pokud ne, zkuste náš návod se 7 kroky pro nude líčení!

Výrazné rty

Foto: Archiv MBPFW

Ještě se snad nestalo, aby na týdnu módy chyběly výrazné rtěnky. Letošní ročník by se dal nicméně považovat za střídmější. Převažovaly rudé tóny à la Marilyn Monroe – například u značky AiM by Michaela Hriňová nebo studentů Technické univerzity v Liberci. Odvážnějšími tóny tmavé purpurové hrály kolekce, které předvedli studenti pražské UMPRUM a designérka Daniela Pešková.

Dermacol tip

Rádi byste vyzkoušeli tmavý odstín rtěnky, ale nevíte, který by pro vás byl ten pravý? S tímto návodem nešlápnete vedle!

Kouřové stíny

Foto: Archiv MBPFW

Klasika, která má opět v módě své stálé místo. Lehčí variantu zvolila značka Ether, klasickou Tiqe by Petra Balvínová a výraznou černou předvedl slovenský designér Pavol Dendis. Jedná se spíše o večerní líčení, které ideálně kombinujte s jemnou rtěnkou – nikoliv výraznou červenou.

Dermacol tip

Dokonalé kouřové líčení vykouzlíte s naší oční linkou a očním stínem Longlasting Intense Colour 2v1.

Jen růžová to může být

Foto: Archiv MBPFW

Jediným výraznějším prvkem v líčení letošního týdne módy byly akcenty růžové, se kterými si vyhrály designérky Hana Frisonsova a Natalie Dufková. Ale pozor! Tentokrát ji nenanášejte na rty, nýbrž oční víčka. Můžete zvolit jemnější variantu nebo výraznou růžovou, která je neotřelá a zároveň jemná, hravá a energická!  

Dermacol tip

Zaexperimentujte s růžovou a vyzkoušejte například jemné oční stíny BonBon Duo Eyeshadow v odstínu č. 212!

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.