Soutěž: Péče o pokožku v létě

21. června 2023

|

2 minuty

|
4867

SOUTĚŽ UKONČENA

Léto je konečně v plném proudu a s ním ruku v ruce přichází letní dovolené a hlavně opalování. V dnešním článku Vám poradíme, jak správně pečovat o svou pokožku v létě a na závěr se můžete zapojit do soutěže o 3 balíčky z řady SUN.

1. Ochrana kůže a pleti

  • Jestli je něco, co zaručeně patří na první místo, tak je to ochrana kůže. Toto sice platí celoročně, ale v létě obzvlášť. Objevují se totiž dva druhy záření: UVA a UVB. Ptáte se, jaký je mezi nimi rozdíl? Mnoho z nás si asi už párkrát řeklo: „Dnes je zataženo, dnes nepotřebuji ochranný faktor.“ Opak je pravdou. UVA záření je druh záření, které proniká skrz mraky, skrz sklo. Proniká hluboko do vaší kůže a zapříčiňuje hluboké pigmentové skvrny, sluneční intoleranci a v extrémních případech rakovinu kůže. Na rozdíl UVB záření je blokováno sklem a mraky, ale způsobuje okamžité spáleniny na slunci a prohlubuje pigmentaci kůže.

  • Jak tedy chránit svou pleť? Opalovacím krémem s SPF a to ideálně s ochranným faktorem 50. Pokud jste světlý tip, měla byste určitě používat 50, tmavším typům postačí SPF 30. Pokud v létě chcete chránit svou pleť a zároveň ji lehce sjednotit, bude vaším ideálním společníkem SUN Tónovací pleťový krém. Nebo můžete použít jen klasický pleťový krém SPF 50.

2. Parťák na cesty

  • Spousta z nás v létě cestuje leteckou dopravou a zná ten pocit, kdy se vše snaží narvat do 100 mililitrových flaštiček. SUN Pleťový krém na opalování s balzámem na rty SPF 30 bude vašim nejlepším kamarádem. Snadno se vejde do každé tašky, na cesty, na pláž. Umožňuje snadnou reaplikaci, která by v ideálním případě měla probíhat každé 2-3 hodiny.

3. Ochrana pokožky celého těla

  • Mimo pleti je velmi důležité chránit i vaši kůži. Jak jsme již výše zmínili, každý máme různý fototyp pleti, světlejší nebo tmavší. Světlejším typům doporučujeme začít první dny u moře s opalovacím krémem SPF 50. Pro tmavší typ pleti stačí začít s opalovacím krémem SPF 30.

4. Péče po opalování

  • Po opalování přichází na řadu mytí vaší pokožky a následná hydratace. První použijte sprchový gel, který obsahuje betakaroten, aby vaše opálení vydrželo co nejdéle. Následně svou pokožku dostatečně hydratujte, třeba balzámem po opalování. Nebo pro sjednocení celé pokožky a lehkého třpytu pokožky můžete použít novinku Gold body butter.

Pozor na odličování pleti! SPF krémy bývají většinou voděodolné – to znamená, že pouhým gelem ho nelze umýt. Tudíž je důležité odličovat krémem nebo olejem, který SPF rozpustí a předejdete tak ucpávání pórů na vaší pleti.

5. SOS péče

Občas zkrátka slunce neodhadneme a to zapříčiní spálení pokožky. Jednou z alternativ na péči o popálení je chladivý gel. A když není v dosahu žádná jiná alternativa, lze použít obyčejný tvaroh, nebo bílý jogurt.

Soutěž: Zasoutěžte si s námi o balíček celé SUN řady i s překvapením! Odpovězte na soutěžní otázku v diskuzi pod článkem.

Soutěžní otázka: Co se vám vybaví, když se řekne léto?

3 nejoriginálnější odpovědi vybere odborná porota Dermacol dle Soutěžních pravidel.

Krásný začátek léta!

S láskou

Diskuze k článku

  • Dana Poliachová

    Výlety s deťmi a stanovacka. Ako deti sme chodili na chalupu a tam sme si vždy postavili stan a celé leto sme tam vedeli byť. A teraz keď už mám vlastné deti,tak chodíme aspoň na týždeň pod stan každé leto. Deti si to užívajú rovnako ako ja,keď som bola malá.

Comments are closed.