Jak zatočit s celulitidou?

9. listopadu 2020

|

3 minuty

|
2296

Celulitida neboli pomerančová kůže se objevuje na stehnech, hýždích, břiše a nadloktí. Postihuje až 90 % žen, a dokonce i některé muže. Pokud vás estetika pomerančové kůže trápí, nezoufejte. Máme pro vás pár tipů, jak se jí účinně zbavit!

Co je to celulitida?

Celulitida vzniká změnou ve struktuře tukových buněk a pojivové tkáně pod povrchem pokožky, především z důvodu hormonálních výkyvů, nevyvážené stravy, nedostatku pohybu, špatném fungování krevního a lymfatického systému, nezdravého životního stylu, špatné činnosti jater nebo genetiky. Není proto pravidlem, že jí trpí jen baculky. 

Pomerančová kůže vzniká zvětšením tukových buněk, které se tím protlačí do pojivové tkáně pod pokožkou. Tím se může změnit cévní zásobení oblastí, kde se celulitida vyskytuje a narušit tak přirozený odvod vody z těla. Ta se pak hromadí ve tkáních a zapříčiňuje vznik hrbolků a důlků, které většina z nás dobře zná. Celulitida však většinou nepředstavuje zdravotní problém – pouze kosmetický.

Jak s celulitidou bojovat?

Masáž

Masáž může velmi pozitivně ovlivnit známky celulitidy tím, že rozproudí v těle krev a tím pomáhá pokožku odvodnit a zbavit se jí podkožního tuku. Velmi účinná je kruhová masáž. Pokožku u kyčle pevně sevřete oběma rukama a pohybem proti směru hodinových ručiček masírujte hýždě až směrem ke stehnům a pak zpět. Pro ještě lepší účinek přidejte i silné mačkání kůže prsty. Celý proces by měl trvat alespoň 15 až 20 minut, ideálně denně. 

Dermacol tip:

Zlepšete účinky domácí masáže použitím pečujícího přípravku proti celulitidě a striím Love my body. Naneste jej na masírované místo před samotným začátkem procedury a dodejte jí tak potřebnou hydrataci. 

Peeling

Peeling působí na celulitidu podobně jako masáž. Ideální však je, abyste jej zkombinovali s masážním kartáčem s měkkými štětinami na tělo. Peeling spolu s kartáčováním pomáhá stimulovat normální toky lymfy v těle a tím pokožku přirozeně detoxikovat. Pracujte s ním kruhovým pohybem nebo pomalými pevnými tahy vedenými odspodu nahoru. 

Dermacol tip:

Uvolněte nahromaděný stres z celého dne s jemným tělovým peelingem Aroma Ritual s vůní hroznů a limetky. 

Cvičení

Bez cvičení se v boji proti celulitidě neobejdete. Mnohem lépe uděláte, pokud se budete soustředit na silová cvičení spíše než na kardio. Účinným je například boční výpad. Rozkročte nohy do úrovně ramen, ruce před sebou pohodlně spojte. Zpevněte své břicho, hýždě i ramena. Pokrčte levou nohu a pravou veďte po úhlopříčce za vaši levou nohu. Po krátké pauze se vraťte do původní polohy. Tento cvik zopakujte alespoň desetkrát na každou nohu po tři opakování. 

Pro druhý cvik si připravte malou stoličku nebo jiný vyvýšený předmět, na který položte svou levou nohu, pravou nohu pokrčte. Opět zpevněte své břišní svaly, hýždě i ramena a pomalu krčte nohu do té doby, než bude vaše pravé stehno rovnoběžné se zemí. Tento cvik opakujte 12krát na každou nohu. 

Sauna

Lepší prokrvení a oběh lymfy zajistí také sauna. Pokud vám ale sauny nedělají dobře, můžete zkusit střídavě teplou a studenou vodu při každodenní sprchování. Uděláte tak službu nejen svým problematickým partiím, ale i svému celkovému zdraví. 

Dermacol tip:

Potěšte své smysly při sprchování hřejivým sprchovým gelem Aroma Ritual s vůní jablka a skořice.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.