Jak vybrat plavky, které vám padnou? Pomoc hledejte v abecedě

24. května 2022

|

3 minuty

|
3508

Pořídit si nové plavky není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. V obchodě nebo na fotce vypadají skvěle, ale vy se v nich zkrátka necítíte. Řešení je přitom tak jednoduché. Stačí vědět, jaký typ postavy máte a jaké plavky vám tak nejvíce budou slušet. A my vám s tím pomůžeme.

Postava písmene „A“ Jak vypadá?

Ženy s postavou připomínající první písmeno abecedy mají úzká ramena i pas a široké boky. Tomuto tělesnému typu se někdy přezdívá také „hruška“.

Jaké plavky obléknout? Pokud máte tento typ postavy, vaším cílem je opticky vyrovnat disproporce mezi jednotlivými částmi těla. Proto sáhněte po plavkách, které přidají na objemu v horní části těla a na pohled uberou v té spodní. Zvolte proto výrazný horní díl – ať už barevně, střihově nebo s výraznými aplikacemi.

Postava písmene „V“Jak vypadá?

Jako předchozí typ, jen obrácený. Ženy s touto postavou mají širší ramena a úzké boky.

Jaké plavky obléknout? Stejně jako u typu postavy ve tvaru písmene „A“ je i v tomto případě žádoucí opticky vyrovnat velikost ramen a boků. Pokud máte postavu ve tvaru písmene „V“, sáhněte po spodním dílu plavek v pestrých barvách nebo s volánky. Budou vám slušet všechny typy kalhotek a obzvlášť bokovky jsou pro vás jako stvořené.

Postava písmene „O“Jak vypadá?

Tento typ postavy se také nazývá „jablko“ a je charakteristický širšími rameny, velkými prsy, ne příliš výrazným pasem a štíhlýma nohama. Ženám s postavou „jablko“ se tuk ukládá zejména v oblasti bříška.

Jaké plavky obléknout? S tímto typem postavy je nejlepší zvýraznit své přednosti a zeštíhlit pas. Pokud preferujete dvoudílné plavky, pořiďte si spodní díl s vysokým pasem, který krásně schová větší bříško. Pokud ho ale nechcete ukazovat vůbec, vyberte si krásné dvoudílné tankini s delším topem nebo třeba zeštíhlující monokiny.

Postava písmene „X“Jak vypadá?

Prsa a boky máte podobně velké, ale zároveň se pyšníte úzkým pasem. Tento typ postavy také někdy nazýváme „přesýpací hodiny“.

Jaké plavky obléknout? Slušet vám budou takřka všechny druhy plavek. Pokud ale chcete své přednosti ještě více vypíchnout, pořiďte si plavky bez ramínek, vykrojené asymetrické plavky nebo plavky s horním dílem ve střihu bardot, který vám vykouzlí plný dekolt.

Postava typu „I“Jak vypadá?

Ženy s touto postavou jsou obvykle velmi štíhlé mají širší ramena, nevýrazný pas a celkově vysportovanou postavu

Jaké plavky obléknout? Sáhněte po plavkách, které vytvarují a zvýrazní vaše ženské křivky. Vytvořte si model s kalhotkami s bočním zavazováním a vyztuženými košíčky. Pokud preferujete jednodílné plavky vyberte si takové, které mají propracovaný pas.


Nyní už znáte svůj typ postavy a pořídit si plavky, které vám budou nejvíce lichotit bude hračka. Vyberte si ty, ve kterých zazáříte na pláži i u rybníka na Astratex.cz.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.