Co jste nevěděli o odličovacích produktech

7. března 2024

|

< 1 minuta

|
5486

Odličujete se sprchovým gelem ve sprše? Neomýváte micelární vodu? Tonizujete pleť micelární vodou? Pokud na jednu z těchto otázek odpovídáte ano, je tento článek právě pro vás. Vysvětlíme vám, jak se správně odličovat a povíme vám něco o odličovacích kosmetických produktech.

1. Micelární voda

  • Díky micelární vodě odstraníte snadno vaše líčení a nečistoty, které se během dne uchytily na vaší pleti. Pokud používáte voděodolné produkty, nezapomínejte na používání micelárních vod s olejovou složkou, předejdete tak zbytečnému dření vaší pokožky.
  • Co už ovšem spousta z nás dělá špatně je, že micelární vodu dále už nesmývá. To je jedna z největších chyb – vysušujete nadbytečně pokožku a částice micelární vody, které zůstanou na kůži, narušují vaši kožní bariéru.

Dermacol TIP na micelární vodu

2. Pleťové mléko

  • Po použití micelární vody by mělo na řadu přijít odličovací mléko. To stáhne poslední zbytky make-upu, krému a dalších nečistot. Mléko vám pleť nevysušuje a navíc díky jeho lipidové složce odstraňuje dokonale i hutné opalovací krémy, které často nevědomky ucpávají vaše póry.
  • Nanášejte buď vatovým tamponkem a nebo umytými konečky prstů.

Dermacol TIP na odličovací mléko

3.Tonikum

  • Pro 100% odlíčení vaší pleti a vyrovnání ph, které bylo narušené odličovacími produkty, použijte tonikum. Naneste vatovým tamponkem a stáhněte nečistoty z pleti. Důležité je myslet na složení, ideální je používat tonikum bez alkoholu. Tonikum s alkoholem používejte pouze lokálně na jednotlivé pupínky, nikoliv na celý obličej (zbytečně si jej přesušíte).

Dermacol TIP na pleťové tonikum

Chcete další tipy na podobná témata?

S láskou

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.