Motýlí make-up podle instagramového filtru

26. června 2020

|

3 minuty

|
1669

Také si nemůžete pomoct a každou instagramovou fotku ozvláštníte zajímavým filtrem? Pokud vás láká vyzkoušet filtr i ve skutečnosti, s tímto motýlím návodem od beauty blogerky a známé profesionální vizážistky Barbory Zegzulky to hravě zvládnete! 

1. Základem je kvalitní podklad

Ještě než začneme, odličte zbytky make-upu a nečistot z pleti čisticí micelární vodou, kterou můžete použít i na oči. Tím zbavíte oční víčko přebytečného mazu. Poté naneste hydratační krém a pečlivě jej rozetřete.

2. Make-up a konturování

Pro delší výdrž make-upu naneste před jeho aplikací hydratační bázi, která navíc dodá vaší pleti svěží vzhled. Důležité je zvolit správný odstín a typ make-upu. Make-up aplikujte prsty, štětcem nebo houbičkou.

Dermacol tip

Pokud chcete, aby váš make-up vydržel celý den, 24h Control* Make-up je jasnou volbou.

Teď už se můžeme pustit do konturování obličeje. Nehledejte v tom žádnou vědu, jde jen o hru stínů a světel. Potřebovat budete světlejší a tmavší produkt. Barbora se rozhodla pro korektor Perfect me concealer (odstín Fair), který nanesla pod oči a na střed čela (můžete použít houbičku, kterou jste měli i na make-up). Nezapomeňte vše zafixovat transparentním pudrem. Jako tmavší produkt využijte například Bronzing palette. Hnědým odstínem této paletky vykonturujte čelo na hranici vlasů, spánky, oblast pod lícními kosti, čelist a boky nosu. Bronzovo-zlatý rozjasňovač naneste na tváře pro rozjasněný vzhled.

Dermacol tip

Jako třešničku na dortu dodejte svým tvářím bronzový nádech s vůní květin pomocí zkrášlujících pudrových perel.

3. Oči a obočí

Obočí si nejprve štětečkem vyčešte směrem nahoru a poté jej vykreslete pomocí tužky. Pro intenzivnější barvu použijte pudr na obočí a zafixujte bezbarvou řasenkou na obočí.

Na horní víčko nejprve naneste bázi pod oční stíny nebo korektor. Nebojte se experimentovat – Barbora jako podklad pro zvýraznění barvy zvolila tekutou metalickou rtěnku (odstín č. 3). Aplikujte ji na víčko a štětečkem rozpracujte do ztracena přes celé víčko těsně pod obočí. 

Nyní přichází na řadu paletka sypkých stínů – Barbora si vybrala paletku Romance s růžovými a fialovými odstíny. Vnitřní koutek zvýrazněte světle růžovým perleťovým stínem (na paletce první zleva), poté přidejte další odstín růžového stínu (druhý odstín zleva v druhé řadě paletky). Pokuste se stíny na víčko štětcem nejprve vtisknout – zachovají si tak výraznější barvy. Až poté je rozetřete tak, aby se jednotlivé barvy prolnuly.

Do vnějšího koutku přidejte tmavě fialový odstín (první odstín zprava) a vytvořte „pomyslnou“ špičku. Tu veďte podél očnicového oblouku a opět rozetřete do ztracena.

Fixem na oči vytvořte podél horních řas linku. Nebojte se ji víc protáhnout směrem nahoru. Od její vnější špičky dokreslete nad očnicovým obloukem linii, která bude sloužit jako vrchní motýlí křídlo. Černou linku pak vyplňte drobnými tečkami pomocí metalické oční linky – Barbora vybrala stříbrnou linku Metallic Chic. Konce motýlích křídel můžete zvýraznit metalickou rtěnkou, kterou jsme použili na začátku líčení. Tvar křídel je čistě na vás – Barbora zdvojila vrchní linku a tyto linky pak propojila třemi svislými spojnicemi. Stejně postupujte i se spodním motýlím křídlem a voila, máme hotovo!

Dermacol tip

Pro dramatický objem a natočení řas vám poslouží černá řasenka Mega Lashes.

PS.: Teď už stačí jen perfektní fotka a přidání hashtagu #nofilter 🙂
Speciální poděkování za návod a fotografie posíláme @barbora_zegzulka

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.