Soutěž: Předplatné časopisu Cosmopolitan

7. srpna 2023

|

< 1 minuta

|
4961

Když by přede mnou někdo vyslovil slovo: cosmopolitan, okamžitě si vybavím znělku seriálu Sexu ve městě a partu 4 kamarádek, které nad sklenkou růžového drinku, řeší strasti a radosti jejich života. A tak si kladu otázku, jak si tento drink jménem cosmopolitan našel mezi ženami takové obliby a stal se ikonickým drinkem New Yorského Manhattanu.

O Cosmopolitanu se mluví od roku 1985. Barmanka, Cheryl Cook, zaznamenala, že lidé si objednávají martini, jen díky tomu, že je podáváno ve sklenici s dlouhou stopkou, a člověk si tak díky ní připadá vznešeně a na úrovni.

Vytyčila si cíl, a to vytvořit drink, který se bude moci podávat ve „vznešené“ sklenici, a bude zároveň lahodit oku. Vytvořila tak svěží ovocitý drink s příchutí pomerančů, brusinek v atraktivní růžovo červené barvě, který se stal oblíbeným drinkem nejen seriálových žen, ale i třeba zpěvačky Madonny.

Jak si připravit cosmopolitan doma?

Ingredience

  • 3 cl vodky
  • 2 cl cointreau (pomerančový likér)
  • 4 cl brusinkového džusu
  • šťáva z ½ limetky
  • led
  • 1 plátek pomerančové kůry

Postup:
Necháme si předem namrazit sklenice na Martini. Do šejkru dáme vodku, pomerančový likér, brusinkový džus a čerstvou šťávu z ½ limetky. Vše dohromady „vyšejkrujeme“ a posléze přelijeme nápoj přes barové sítko do vychlazené sklenice. Z pomeranče odkrojíme škrabkou na brambory jeden plátek pomerančové kůry tak, abychom s ní neukrojili i bílou hořkou dužinu. Pak zhruba 10 cm nad sklenicí s nápojem kůru přelomíme, aby se tím dostaly éterické oleje do nápoje – ovoněly ho. Nakonec vložíme kůru do nápoje a podáváme.

O co ale dnes soutěžíme? Získejte předplatné časopisu Cosmopolitan! Stačí jen odpovědět na soutěžní otázku a budete ve hře:

Jaká seriálová hláška se vám vybaví, když se řekne Sex ve městě.

(Své odpovědi piště do komentářů pod tímto článkem)

3 výherce vybere odborná porota Dermacol dle Soutěžních pravidel.

Těšíme se na vaše hlášky!

S láskou

Diskuze k článku

Comments are closed.