Povánoční hubnutí – jak na něj?

14. ledna 2021

|

2 minuty

|
3745

Co si budeme nalhávat, vánoční svátky znamenají nejen setkání s bližními, dárky a odpočinek, ale i cukroví, polehávání u pohádek nebo nemalé porce bramborového salátu. Jak napravit sváteční škody a nastavit do nového roku režim, který vám pomůže získat vysněnou figuru?

1. Hodně pijte

Ihned po probuzení je dobré vypít velkou sklenici vlažné vody. Tím stimulujete svůj metabolismus a snížíte chuť k jídlu. Ideální je také vypít sklenici vody vždy 20 minut před každým jídlem, čímž vyplníte svůj žaludek a bude vám tak stačit menší porce jídla. Zároveň se vyhněte jakýmkoliv kalorickým nápojům jako jsou džusy, Coca-Cola nebo veškeré alkoholické nápoje. 

Dermacol tip

Zlepšete přirozenou hydrataci nejen svého těla, ale i pokožky. Zkuste obličejovou gymnastiku pro omlazení pleti.

2.   Upravte svůj jídelníček

Jste to, co jíte. Proto se snažte zařadit do svého jídelníčku co nejvíce zeleniny a ovoce. Bílé pečivo nahraďte celozrnným a pokuste se omezit těstoviny a rýži tak, aby zabíraly maximálně 1/3 talíře vedle zeleniny a bílkovin jako jsou ryby nebo maso. A za každou cenu se vyhýbejte nezdravým cukrům jako jsou sladkosti nebo rychlé občerstvení.

Dermacol tip

Trápí vás celulitida? Jak s ní bojovat jsme pro vás sepsali v článku Jak zatočit s celulitidou.

3.   Cvičte

Pravidelný pohyb je dobrý nejen pro vaši postavu, ale fungování celého těla. Nejčastější výmluvou nás všech je nedostatek času pro jakékoliv cvičení. Přitom do formy vás dostane již 20 minut cvičení denně. Pokud jde o načasování, je lepší si cvičení naplánovat po jídle.

Dermacol tip

Inspirujte se článkem 4 cviky a přípravky pro pevnou postavu, které zvládnete z pohodlí svého domova.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  • Pingback: bonanza178 slot
  • Pingback: ks quik 2000