Obličejová gymnastika pro omlazení pleti

26. listopadu 2020

|

3 minuty

|
2777

Obličejová gymnastika bojuje přirozenou cestou proti vzniku vrásek bez invazivních metod. Pomáhá také zlepšit kondici pleti při váhovém úbytku nebo zmírnit následky našich zlozvyků při každodenní zažité mimice obličeje. A navíc každodenně zabere jen 5–10 minut času!

Posilování a formování kontur obličeje zajišťuje především správnost provedení a pravidelnost. Vychází z anatomie naší tváře a svalů v obličeji. Kůže přirozeně reaguje na pohyb svalstva tím, že se jemně napíná a zvyšuje tím svoji elasticitu. Pravidelné cvičení ale zlepšuje nejen ochablou pleť, přirozenou hydrataci v pokožce, ale i zvyšuje cirkulaci krve, což umožňuje proudění kyslíku a živin do buněk v kůži. 

Plné rty

Rty jsou spojeny s polibkem a u obličejové gymnastiky tomu není jinak. Své rty přitlačte proti sobě jako při polibku tak silně, jak jen můžete. Držte je v této poloze alespoň 5 sekund a pro zesílení účinku vydejte hlasitý zvuk polibku. Polibek vystřídejte za ústa plná vody – nafoukněte tváře co nejvíce dokážete a rty pevně stlačte k sobě. Posledním cvikem pro krásné rty je široký úsměv, u kterého skryjte rty. Všechny cviky opakujte alespoň pětkrát. 

Dermacol tip

Vyzkoušejte remodelační krém 3D Hyaluron Therapy na oči a rty s kyselinou hyaluronovou a silným protivráskovým komplexem. Obnovuje 3D strukturu a hustotu pokožky, vyplňuje vrásky a je tak alternativou hyaluronových injekcí.

Čelo bez vrásek

Jednoduchým cvikem k dosažení eliminace vrásek na čele je pohyb obočí. Vytáhněte jej co nejvýše dokážete a vydržte opět alespoň 5 sekund. Tento cvik opakujte nejméně pětkrát. Pak položte své dlaně na čelo a zatlačte. Poté opět začněte pohybovat svým obočím nahoru a dolů, tentokrát rychleji. Tento cvik opakujte alespoň 15krát. 

Proti druhé bradě

Pevných kontur kolem krku docílíte pomocí následujícího cviku. Položte svou bradu na hřbet své pravé ruky, jejíž loket umístěte do levé dlaně. Bradu tlačte směrem dolů do ruky a ruku zase směrem nahoru. Toto napětí držte po dobu tří hlubokých nádechů, poté povolte a dvakrát zopakujte. Poté svým hřbetem ruky začněte poklepávat na místo pod bradou po dobu 15 sekund. 

Dermacol tip:

Podpořte účinek gymnastiky intenzivní liftingovou a remodelační péčí BT Cell, jež Vypíná pleť, vyhlazuje nerovnosti a výrazové linie, vyplňuje vrásky a efektivně zabraňuje jejich vzniku.

Oči bez vrásek

Snad nejnenáviděnější vrásky jsou ty kolem očí. Přiložte ukazováček a prostředníček na nejvyšší bod svého obočí a potáhněte jej co možná nejvýše. Snažte se zároveň co nejvíce otevřít své oči. V této poloze vydržte alespoň 5 sekund a poté oči na dalších 5 sekund zavřete. Cvik opakujte alespoň 5krát. 

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.