Ničí gelová manikúra vaše nehty?

14. června 2020

|

2 minuty

|
9189

Co si budeme povídat, gelové nehty milujeme nejen pro jejich odolnost, nýbrž i trendy vzory a lesk. Jaká je ale cena za jejich krásu? Podívejte se s námi hlouběji pod UV lampu…

Gelové nehty vznikají použitím speciálních laků, které po ozářením UV světlem ztvrdnou a vytvoří tak konzistenci, jež obvykle vydrží zhruba dva týdny. Asi nás všechny ale napadlo, že takový postup se neobejde bez vedlejších účinků. Jaké to jsou?

Škodlivé UV záření

I když je záření aplikováno jen na malou část ruky, rakovina kůže neboli melanom si nevybírá. I krátká, pětiminutová zastávka u manikérky zvyšuje vaši přijímanou denní dávku tohoto rakovinotvorného ozáření. Pokud tedy pod svými nehty objevíte hnědé skvrny a nepamatujete si, že jste se v nedávné době do prstů udeřila, rozhodně situaci nepodceňte. Nebojte, nechceme vás děsit – riziko je opravdu velmi malé a záleží samozřejmě na více faktorech. Pokud si ovšem gelové nehty neodpustíte, doporučujeme používat rukavice určené pro ochranu před UV zářením.

Dermacol tip

UV záření přijímáme každodenně i ze slunečních paprsků. Jak se proti němu účinně bránit? To se dozvíte v článku Nepodceňujte slunce: 4 kroky pro zdravý bronz.

Toxiny v gelových lacích

Většina gelových laků obsahuje chemickou látku formaldehyd, kterou Národní toxikologický program označil jako „odůvodněně předpokládaný lidský karcinom“. I proto se těhotným a kojícím ženám manikúra nedoporučuje.

Dermacol tip

Vyzkoušejte naši novinku – lak s gelovou texturou One step gel lacquer bez formaldehydu a s výdrží až šest dnů! K jeho odstranění navíc postačí běžný odlakovač bez acetonu.

Ztráta nebo poškození nehtu

Při odstranění gelových laků je důležité je neodlupovat, protože tím trháte jednotlivé vrstvy nehtů. V nejhorším případě můžete dokonce odtrhnout nehet od nehtového lůžka. Odlakováním pomocí acetonového odlakovače navíc ničíte strukturu svých nehtů, které jsou pak křehčí a lámavější.  

PS: Rozhodně nedoporučujeme zkoušet gelovou manikúru doma s levně zakoupenými UV lampami. Mnohem víc vám tak hrozí poškození popsaná výše. Obraťte se raději na profesionální nehtové studio a zajímejte se o veškeré detaily gelové procedury.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.