Největší mýty ve vlasové péči

12. července 2021

|

2 minuty

|
8286

Vlasy jsou opravdovou korunou krásy, ale i je doprovází všudypřítomné mýty. Kterým byste neměli naletět a jak se správně o své vlasy starat? Máme pro vás hned několik tipů!

Po častém stříhání rostou vlasy rychleji

Toto známé přísloví slyšel snad každý z nás a nejspíš mu také většina z nás věří. Pravidelné zastřihávání nicméně na růst vlasů nemá vliv vůbec žádný. Vlasy vyrůstají z kořínků, respektive vlasových folikul, které zastřihávání nijak neovlivňuje. Stříhání každých 8 – 12 týdnů však pomáhá udržovat vlasové konečky bez roztřepení.

Dermacol tip:

Dodejte výživu svým vlasům a zabraňte jejich lámání s vlasovou maskou Hair Ritual 5 Minutes SOS Repair. Díky aktivní látce FiberHanceTM bm solution se struktura vašich vlasů regeneruje a jejich poškozený povrch vyhladí.

Časté mytí vlasů šamponem vlasy poškozuje

Časté mytí vlasy opravdu neničí. Obecně si vlasy umyjte vždy, pokud vám přijde, že se začínají u kořínků mastit. Záleží samozřejmě na typu vašich vlasů a také samotném účesu. Naopak je ideální si vlasy mýt každých pár dní, protože jinak se mohou začít hromadit na vaší pokožce hlavy odumřelé buňky a bakterie, které v krajním případě způsobí záněty.

Dermacol tip:

Vyberte si správnou šamponovou péči z řady Hair Ritual přímo pro vaše vlasy. Blondýnky zvýrazní své přirozené odstíny se šamponem Super Blond. Pokud si přejete zachovat studený odstín vaší blond barvy, vyzkoušejte variantu No More Yellow. Hebkost a lesk dodá brunetkám šampon Brunette. Pro plný objem a proti lupům jsme pak v Dermacol vyvinuli varianty Volume a No Dandruff.

Pokud máte mastnější typ vlasů, nepoužívejte kondicionér

Mastnota vlasů se v žádném případě neodvíjí od používání kondicionéru. Naopak je přímo spojena s typologií vaší pokožky, jež maz sama produkuje. Proto je důležité vybrat správný typ kondicionéru, který vašim vlasům zajistí dostatečnou dávku hydratace, výživy a ochrany. Kondicionér nanášejte spíše na konečky vlasů. Doporučujeme se při jeho nanášení vyhnout pokožce hlavy, protože by mohlo jeho použití vaše vlasy příliš zatížit a ztratily by tak svůj přirozený objem.

Dermacol tip:

Pro opravdový objem jsme vyvinuli kondicionér Volume, který vaše vlasy nezatíží a zanechá je příjemně hebké.

Šampon a kondicionér byste měli často měnit

Pokud jste někdy slyšeli tvrzení, že si vaše vlasy zvykají na používané produkty, věřte, že je to jen další mýtus. Jediné, na co mohou vaše vlasy reagovat, jsou vnější změny jako chlad nebo vlhkost. Pokud tedy máte svůj dlouhodobě oblíbený produkt, rozhodně se jej držte a neměňte!

Dermacol tip:

Registrujte se do našeho Klubu krásy Dermacol a získejte zvýhodněné ceny produktů nebo třeba dárek k narozeninám!

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  • Pingback: driver license