Líčení očí podle Kataríny Synčákové

21. dubna 2022

|

2 minuty

|
4090

Nechte se inspirovat úchvatným líčením očí podle influencerky Kataríny. V tomto článku se dozvíte, jak docílit podobného looku a taky vám prozradíme pár tipů, které byste neměli vynechat ve vaší make-up rutině. Dejte nám vědět, do komentáře nebo nás označte na sociálních sítích ve stories či příspěvku, pokud se look pokusíte napodobit a jak se vám celé líčení povedlo.

Kam byste takový make-up vytáhli? My kamkoliv! Na procházce po městě z vás ostatní nespustí oči a naopak na party líčení skvěle doplní a podtrhne váš večerní outfit. Tak se do toho společně pusťme krok po kroku.

Doporučujeme začít s důkladnou přípravou očí na nanášení stínů a to pomocí dlouhotrvající báze pod oční stíny. Nejen že víčka perfektně zmatní, ale také zafixuje nanesené stíny a vy tak docílíte bezchybného vzhledu po celý den i večer. Nezapomeňte také začít líčením očí a až poté pokračovat se zbylým make-upem.

 V případě, že se vám nepovede linka nebo nanesení stínů, budete moci vše zachránit odličovačem bez zničení již naneseného make-upu, navíc se také jednoduše zbavíte spadaných stínů, který se občas dostane pod oči při nanášení štětcem.A teď k samotnému líčení. Katarína využila stíny z paletky Romance, které jsou skvělé pro docílení dramatických “halo eyes”. Pokud máte rádi spíše růžové až fialové tóny barev, tahle paletka budou tou pravou pro vás. S tmavými stíny dodáte svému pohledu hloubku a světlé stíny ho naopak rozzáří, navíc jsou multifunkční a můžete je použít také jako highlighter. Základem pro celé víčko Katarína vybrala matný tmavě bordó odstín č. 8, kterým pomocí štětce D81 vykreslila oční oblouk.

Stíny jsou snadno roztíratelné a nelezou do záhybů víček, jednoduše se s nimi pracuje a vy tak docílíte krásného a přirozeného přechodu do ztracena. Na ten použila Katarína světlý stín č. 02 ze stejné paletky a vyblendovala hrany směrem ven pomocí štětce D82. Pro opravdu výrazný efekt můžete také aplikovat stejný postup na spodní víčko.

Aby make-up nepůsobil na víčku příliš ploše, je důležité nanést třpytivý stín a to do středu víčka. Fialový lesklý odstín č. 04 ze stejné paletky celý look perfektně oživí a navíc mu dodá neodolatelný blyštivý efekt měnících se barev díky holografickým odleskům a úhlu dopadu světla. Ideální je použít na nanesení plochý štětec D74, který třpytky přitlačí k povrchu víčka a zabrání tak opadávání. Pokud chcete docílit intenzivní holografické barvy, doporučujeme zkusit nanést stín prsty. Jelikož oči mohou působit lehce unaveně díky zvoleným odstínům barev, Katarína rozjasnila vnitřní koutek pomocí světlého a lehce třpytivého odstínu č. 03.

Výsledný look můžete doplnit také spodní linkou v modré barvě č. 5, která opticky zvětší vaše oči. Na řasy zkuste použít řasenku Imperial, která vám dodá dechberoucí objem a maximální délku řas. Pokryje je vysoce pigmentovanou texturou od kořínků až ke konečkům a zároveň je regeneruje a chrání před vysušením. Doporučujeme nevynechat nanesení řasenky také na spodní řasy. Nebo můžete jako Katarína zvolit variantu umělých řas.

S takto namalovanýma očima zazáříte opravdu kdekoliv. Tak kdy ho vyzkoušíte?

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.