Léto je tady! Užijte si barevné líčení a lehčí make-up

22. června 2020

|

2 minuty

|
1650

Je to oficiální! Léto i letní počasí jsou tady. Přizpůsobte svůj make-up, aby vás chránil a zbytečně nezatěžoval vaši pleť. Nebojte se a pohrajte si s výraznými barvami!

Ochranná péče

Hydratační krém by měl být součástí vašeho denního rituálu v každém ročním období. V létě ale raději sáhněte po bezolejovém základu, který pleť příjemně odlehčí. Pokud navíc obsahuje ochranný faktor SPF, máte vyhráno. Krém bez ochrany proti UV paprskům je potřeba doplnit opalovacím krémem

Dermacol tip

Jak se účinně chránit před slunečním zářením? Dočtete se v našem článku Nepodceňujte slunce: 4 kroky pro zdravý bronz.

Při pohybu venku byste měli nanesení opalovacího krému opakovat každé dvě hodiny. S vrstvou make-upu může být ale opětovné nanesení celkem problematické. Ideální je vybrat místo opalovacího krému tónovací pleťový fluid nebo lehký make-up s SPF, jenž vám zakryjí nedokonalosti pleti a zároveň ji nechají dýchat.

„V létě je naše pleť vždy alespoň jemně opálená, takže pokud se nechcete vzdát make-upu, je vhodné vyměnit ho za tmavší odstín. Na jemné konturování stačí použít tvářenku a bronzer,“ říká Tomáš Vida, vizážista značky Dermacol.

Barvy až na prvním místě

Letní čas je ideální pro barevnou revoluci jak ve vašem šatníku, tak v líčení. Spíš než po sypkých produktech sáhněte po těch krémových, ideálně voděodolných. Barevně si pak můžete vyhrát jak na očích, tak rtech. Trendy barvami jsou modrá pro oči a červená pro rty – inspirujte se například v našem článku Top beauty trendy pro rok 2020

Modrou můžete vybarvit celé vrchní víčko nebo ji použít jako linku. Pro ještě lepší vzhled kočičích očí linku zvýrazněte barevně podobným stínem z paletky. Rty pak zahalte do zářivých odstínů červené, růžové nebo oranžové podle tónu vašich stínů. Pokud chcete, aby vám rtěnka vydržela celý den i u vody, doporučujeme dlouhotrvající barvu na rty 16H Lip Colour s přírodními oleji a vitamínem E. Na závěr nezapomeňte ani na své nehty – využijte zářivé barvy nových neonových laků nebo vyzkoušejte 3 jednoduché květinové vzory!

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.