Kyselina hyaluronová – proč je dobré ji používat?

10. srpna 2020

|

2 minuty

|
2449

Kyselina hyaluronová je vyhledávanou složkou v péči o pleť. Víte ale, jak funguje a proč je dobré ji zařadit jako každodenní doplněk vašeho pečujícího rituálu? Přinášíme vám přehled všech výhod, které s sebou tato složka přináší!

Co je zač?

Kyselina hyaluronová se v pokožce vyskytuje přirozeně. Váže na sebe látky kolagen a elastin, čímž přispívá k pružnosti kůže. Je však známá především také pro svůj hydratační účinek, jelikož je na sebe schopná vázat vodu vyskytující se v těle, čímž pak její molekuly zvětšují svůj objem až šestkrát. Pleť se tak jeví vyrovnanější a hydratovanější.

Kolagen i kyselinu hyaluronovou nicméně stárnutím z naší pleti ztrácíme a ta se tak stává více dehydratovanou a náchylnou k drobným prasklinám a vráskám. Proto je třeba ji tělu dodat z vnějších zdrojů.

Dermacol tip

Vyzkoušejte novou slupovací masku vhodnou pro zralou pleť. Hydratuje a regeneruje pokožku díky obsahu kyseliny hyaluronové, panthenolu, arganového oleje a extraktu z mořské řasy. 

Je pro mě vhodná?

Ať už máte suchou, normální nebo mastnou pleť, kyselina hyaluronová je skvělá pro všechny typy. Tím, že je přirozenou součástí našich těl, po použití pleť nedráždí, nevyvolává akné, zarudnutí ani alergické reakce. Jeden gram této zázračné substance dokáže pojmout až šest litrů vody. Proto je považována za elixír proti stárnutí – jelikož její hydratační účinek zvětší objem povrchu pokožky a vyhladí jemné vrásky.

Zázračné účinky

Již od šedesátých let minulého století dokáží vědci připravit kyselinu hyaluronovou synteticky. Využívala se tak i v medicíně, především na rekonstrukční terapie jako odstraňování následků popálenin, vředů, či zahlazení hlubokých jizev. Její vysoce koncentrovaná forma se aplikuje injekčně do hlubších vrstev, díky čemuž dokáže vyhladit i hlubší vrásky či propadlé jizvy. Používá se i na úpravu celkových obličejových kontur. Dodat ji však můžete i pomocí krémů, sér nebo tabletek.

Dermacol tip

Hyaluronové injekce vás děsí? Vyzkoušejte alternativu – remodelační krém na oči a rty, denní a noční krém nebo osvěžující hydratační masku z řady 3D Hyaluron Therapy!