Jarní tipy na co jít do kina

16. května 2022

|

2 minuty

|
3503

Věděli jste, že značka Dermacol vznikla ve světoznámých, filmových ateliérech Barrandov? A víte, že za ta léta se s ní líčilo mnoho hvězd stříbrného plátna jak u nás tak v Hollywoodu? Ale tentokrát zůstaneme v ČR.

Nabízíme vám dva tipy na filmy, které používali právě kosmetiku Dermacol na líčení svých hereček a herců. Ano, i muže je občas potřeba přepudrovat, překrýt drobnou nedokonalost, nebo jim přidat trochu svěžesti do tváře. Masky a odličovače jsou po každém natáčecím dnu samozřejmostí. 

A pozor – v těchto filmech jde i hledat produkty Dermacol řekněme ve vedlejší roli – zajděte do kina a dejte nám vědět, jak se vám výkon Dermacol tentokrát líbil…


Promlčeno

aneb Karel Roden v hlavní roli se vrací po pěti letech na filmová plátna.

Snímek režiséra Roberta Sedláčka je výjimečný svou formou a zpracováním, jeho děj se totiž odehrává téměř v reálném čase. Karel Roden v průběhu jednoho večera odkrývá dávný zločin, který byl promlčen. Do svého vyprávění zaplete i Barboru Bočkovou, Igora Bareše, Vilmu Cibulkovou, Denisu Barešovou, Vladimíra Kratinu a další. 

Film se odehrává během jednoho letního večera. Karel Roden se v roli záhadného muže Radka vrací po dvaceti letech na pár hodin do Prahy, aby zde nalezl jistou mladou ženu a vypořádal se s minulostí. V pátrání mu pomáhá rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do živě vysílaného pořadu. Během Radkova vyprávění je pak do pochmurného příběhu vtažena nejen ona, ale i Pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí

Film Promlčeno dále sklízí úspěchy na filmových festivalech, po ocenění z přehlídek v New Yorku, Los Angeles nebo Florencii, získal nedávno cenu pro nejlepší film na festivalu v Barceloně a cenu pro nejlepšího evropského režiséra v Londýně. 

Film upozorňuje na skutečnost, že Česko je jednou z mála zemí na světě, ve které lze promlčet vraždu již po 15 letech. Není zločin jako zločin. Jsou věci, které nepromlčíš sám před sebou, a to je trest nejvyšší. Ale asi by bylo zdravé ten zákon přehodnotit,“ tvrdí herečka Vilma Cibulková. 

Filmu uvádí do kin producent DONART Film a distributor Bontonfilm a.s.

Pánský klub

Film pánský klub je naopak příjemnou oddechovkou – komedií, kde ale nebude chybět i láska.

Přímo na skupinovou terapii diváky zavede nová celovečerní komedie Pánský klub. Hlavní ženskou roli si zahrála Kristýna Hrušínská, která ve filmu ztvárňuje atraktivní psychoterapeutku Lindu. Linda se snaží vyléčit pětici různorodých mužských hrdinů v podání Jiřího Mádla, Bolka Polívky, Milana Šteindlera, Zdeňka Žáka a Martina Letáka. Všichni jsou ve stejném pokušení – milují ženy, někdy až moc, a jejich milostný život potřebuje zásadní restart.

Filmový scénář ke komedii Pánský klub, v níž se rozjede svižná mozaika milostných eskapád jednotlivých účastníků terapie, navazuje na stejnojmennou divácky úspěšnou divadelní hru z aktuálního repertoáru Divadla Na Jezerce a spojuje je částečně i herecké obsazení a autor a režisér Matěj Balcar.

Do kin film uvede 2. června společnost Falcon, producentem filmu je společnost PUNK FILM.


Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.