Jak využít krystaly v péči o pleť

15. prosince 2021

|

4 minuty

|
3479

Krystaly si získaly v posledních letech obrovskou popularitu, a to z dobrého důvodu. Nejen, že jsou krásné na pohled, ale také se říká, že dokáží pomoci ve spoustě životních oblastí. Ať už vás trápí nespavost, trpíte úzkostmi, potřebujete ochránit před negativními vlivy okolí, nebo jen prahnete po mužské pozornosti, krystaly mohou být skvělou volbou.

Oblíbenou oblastí, ve které jsou krystaly skvělým pomocníkem, je dokonce i péče o pleť. I přes to, že neexistují žádné vědecké důkazy, které by potvrzovaly účinky krystalů, tyto vzácné kameny se používají už tisíce let a vy byste je měli vyzkoušet také. Proč?

V čem krystaly pomáhají

Rádi bychom vám teď představili 5 základních kamenů, které patří mezi ty nejoblíbenější a rozhodně by měly patřit i do vaší pleťové rutiny.

Růženín
Růženín je kámen lásky, soucitu a odpuštění, o kterém se říká, že při použití na kůži může pomoci udržet pleť mladistvou, zlepšit krevní oběh a hodí se především pro lidi s citlivou pletí. Je to také chladící kámen, takže může být použit při zánětlivých stavech jako je ekzém nebo vyrážka.

Ametyst
Tento nádherný fialový kámen má uklidňující energii, která vám pomůže získat tak moc potřebný „beauty“ spánek. Pomáhá také napojit se na vaši intuici a duchovní stránku a říká se, že zdokonaluje vaši pleť. Detoxikační vlastnosti ametystu a jeho schopnost podporovat buněčnou regeneraci jej činí ideálním pro použití v péči o pleť. Dá se také použít na kožní infekce, akné nebo jen jako součást preventivní péče.

Dermacol tip

Podpořte zklidnění mysli svým dechem, okolním prostředím nebo vůněmi! Jak? Sepsali jsme pro vás v tomto článku.

Křišťál
Křišťál je krystal, který by měl vlastnit nejlépe úplně každý. Je to jeden z nejsilnějších kamenů, který vám pomůže myslet jasněji, lépe se soustředit a naplnit svá přání. Může také zefektivnit vaši pleťovou rutinu, používá se totiž také k redukci jemných vrásek a zlepšuje celkový stav vaší pokožky.

Dermacol tip

Zatřpyťte se jemným křišťálovým leskem s tělovým olejem Shimmer my body s kombinací 7 olejů, které pokožku chrání, vyživují a zvláčňují.

Jadeit
Existuje důvod, proč všichni ve světě krásy šílí z trendu jadeitových válečků. Už naši předci ho používali ke zlepšení krevního oběhu, snížení opuchlosti a pro vyhlazení vrásek. Podporuje harmonii a rovnováhu, které mohou sloužit ke zlepšení stávajících problémů s pletí.

Černý onyx
Černý onyx je známý jako ochranný kámen. Pomáhá překonat strach, zbavit se omezujících myšlenek, snížit stres a navozuje pocit klidu a míru. Tyto výhody se také přelévají na vaši kůži. Je známo, že černý onyx zmírňuje záněty a podporuje zdravý krevní oběh, což má za následek vyživenou a zářivou pleť, po které všichni toužíme.

Jak je používat

Už máte mezi krystaly svého favorita? Skvěle! Ale co teď s ním? Pojďme si říci, jak s nimi správně zacházet.

1) Umístěte krystaly na kůži
Nejjednodušší způsob použití krystalů je umístit je přímo na kůži, zatímco budete odpočívat nebo meditovat. To pomůže snížit otoky, záněty i vrásky. Obnoví také zářivost vaší pleti.

2) Vylepšete své pleťové produkty
Chcete-li posunout svou péči o pleť na další úroveň, vše, co potřebujete, je kousek ametystu. Umístěte do svého čisticího přípravku, hydratačního krému nebo jakéhokoliv jiného produktu přes noc ametyst, aby se zvýšily jejich léčivé vlastnosti.

Dermacol tip

Zklidňující a čisticí pleťová voda Sensitive bez alkoholu bude vaším spojencem v péči o citlivou pleť. Umocněte její vlastnosti spolu s využitím ametystu.

3) Umístěte je do vany
Jak si krystaly snadněji užít, než si s nimi dát vanu? Tak totiž může každý centimetr vaší kůže absorbovat jejich zázračné účinky! Za nás doporučujeme růženín, křišťál nebo ametyst.

Dermacol tip

Vychutnejte si okamžiky sami pro sebe a užijte si opojnou koupel s podmanivou vůní kávového Aroma Ritual Coffee shot.

4) Používejte krystalové pomůcky
Nástroje pro péči o pleť vyrobené z krystalů jako jsou ametystový váleček nebo gua sha (masážní obličejové destičky) pomáhají zlepšit krevní oběh a snížit otoky. Nezapomeňte si před použitím připravit pleť nanesením séra nebo hydratačního krému.

Kamenné manifestace

Říká se, že pro každé naše přání existuje krystal. Ať už jde o přivolání spřízněné duše, získání více peněz nebo zlepšení vašeho zdraví, mocná energie krystalů dokáže být velmi nápomocná při vašich manifestacích. Nesou totiž elektrický náboj skrze svou krystalickou strukturu známý jako piezoelektřina. Tato elektrická polarizace pak ovlivňuje vibraci krystalu a potažmo i vibraci toho, kdo jej používá. Účinky krystalů věda sice nepotvrdila, proč to ale nezkusit, když účinky mohou být pouze pozitivní?

Dermacol tip

Krystaly mohou pomoci, ale nespoléhejte pouze na ně. O svou pleť byste měli pečovat nejlépe celoživotně. Jaké produkty jsou pro vás ty pravé? Dozvíte se v článku “Jak pečovat o svou pleť vzhledem k vašemu věku?”.

Možností použití je celá řada. Můžete je zařadit do svého šatníku, umístit je ve svém bytě nebo na zahradě nebo s nimi třeba meditovat. Nezapomeňte své krystaly ale pravidelně čistit, ideálně po každém použití – odstraníte tak nežádoucí energie. Postačí je vložit do misky se solí nebo ponechat přes den na slunečním světle, popřípadě v noci v záři měsíce.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.