Jak správně pečovat o pleť pod rouškou?

14. října 2020

|

2 minuty

|
2547

Co si budeme povídat, roušky nás tento rok dokázaly potrápit a konec jejich přítomnosti v našem životě je v nedohlednu. Dlouhodobější nošení roušek může způsobit akné, vyrážky nebo jiné podráždění, a to rozhodně není něco, o co kdokoliv z nás stojí. Jak se účinně chránit proti nežádoucím efektům této povinné ochrany před novým typem koronaviru?

Čistit, čistit, čistit

Pečlivé čištění je základem správné pleťové péče, při nošení roušky to platí trojnásob. Zaměřte se nicméně na použití jemnějších čisticích prostředků jako jsou micelární vody a oleje pro citlivou pleť spíše než agresivnějších produktů. Omezte také používání peelingů a hloubkových masek, jež by vaši pleť mohly lehce podráždit a v kombinaci s rouškou přivodit zarudnutí nebo zvýšenou suchost pokožky. Pokud to vaše situace dovoluje, čistěte pleť i v průběhu dne – nejen ráno a večer.

Dermacol tip

Perfektní volbou pro šetrnou péči jsou čisticí produkty z řady Sensitive bez parfemace a alkoholu, jež vaši pleť nedráždí a nevysušují. Navíc zvládnou i voděodolné líčení.

Jemná hydratace

Vzhledem k tomu, že pod rouškou vzniká vlhko a teplo vytvářející ideální podmínky pro hromadění mastnoty a potu na vaší pleti, by i zvolená hydratace měla být jemnější. Vyhněte se proto hustým, těžkým krémům a sáhněte raději po lehkých emulzích s uklidňujícími přísadami jako je například kyselina hyaluronová nebo aloe vera. Po jejich aplikaci vyčkejte nejméně pět minut před samotným nasazením roušky, aby se hydratační krém dostatečně vsáknul do pokožky.

Dermacol tip

Lehký hydratační pleťový krém Love my face se rychle vstřebává a nezanechává mastný pocit. Vyberte si mezi voňavou kombinací malin a lesního ovoce nebo meruněk a vanilky!

Aktivně bojujte proti vzniku akné

K prevenci proti akné napomáhá výběr materiálu roušky. Zaměřte se proto na ty, které jsou vyrobeny ze 100% bavlny a mají jemnou, nikoliv drsnou strukturu. Ta totiž může vaši pokožku lehce podráždit. Důležitá je také velikost masky – měla byste se v ní cítit pohodlně – neměla by vás tlačit ani být příliš velká.

Dalším důležitým aspektem při vyvarování se vzniku akné je pravidelné čištění roušek. Perte ji proto každý den, abyste zabránili hromadění bakterií, pomocí hypoalergenního pracího prostředku nebo mýdla. Vyhýbejte se mýdlům a čisticím prostředkům s parfémy a éterickými oleji.

Používejte krém, který aktivně bojuje proti akné, redukuje tvorbu mazu a dobře se vstřebává.

Dermacol tip

Acneclear Pore Minimizer je gel-krém s lehkou texturou, jež pleť nezatěžuje a dobře se vstřebává. Účinně redukuje tvorbu kožního mazu a zlepšuje vzhled problematické pleti díky obsahu Vitaminu E, B3, Allantoinu, Panthenolu a BIO arganového oleje. 

Tipy na závěr

Nebojte se použít make-up pod roušku. Hraje totiž důležitou roli při ochraně pleti. Přečtěte si více v článku Make-up pod rouškou chrání pleť, shodují se odborníci.

Nošení roušky má také skvělou výhodu pro vaše oči – dejte jim příležitost vyniknout! Inspirujte se v článku Zaostřeno na oči: Jak se nalíčit k roušce.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.