Jak spánek ovlivňuje kvalitu naší pleti?

1. listopadu 2020

|

2 minuty

|
2021

Spánek je velmi důležitý jak pro naši psychickou pohodu, tak i fyzickou regeneraci. Doba spánku se v posledních desetiletích výrazně zkracuje, přestože vědecké studie doporučují, abychom mu věnovali 7 až 9 hodin denně.

Kvalita a množství spánku také výrazně ovlivňuje naši pleť. Nedostatek kvalitního odpočinku může vést ke vzniku vrásek, ochablé kůže nebo tmavých kruhů pod očima. Během spánku totiž naše tělo dodává tekutiny do oblastí, které ji potřebují doplnit, a zároveň odebírá přebytečné z jiných. Nedostatkem spánku se tak často objeví například vaky pod očima (tj. kapsy s tekutinou) nebo akné.

Spánková deprivace také zvyšuje možnost zánětu a stresových hormonů, což může destabilizovat váš imunitní systém a ovlivnit vlhkost pokožky a hladinu jejího pH. Pokles hladiny pH pokožky způsobuje, že se stává suchou a vypadá méně mladistvě. Zlepšit kvalitu pleti lze zařazením pečujících produktů, které udržují pokožku na mírně kyselé úrovni, čímž si udrží správnou vlhkost.

Dermacol tip:

Dodejte potřebnou hydrataci své pleti s denní hloubkovou péčí na suchou a velmi suchou pleť Lady cream a noční péčí Queen Night Cream.

Abychom měli co nejkvalitnější spánek, musíme dodržovat pár základních pravidel – zvyknout si chodit spát a probouzet se každý den přibližně ve stejný čas, několik hodin před ulehnutím nepít alkohol, vyvarovat se těžkých a sladkých jídel a také konzumaci kávy. Kvalitu spánku také podpoříme pravidelným cvičením, příjemnou teplotou v dobře odvětrané ložnici a eliminací rušivých zvuků a světel. Určitě byste se měli vyvarovat usínání vedle počítače nebo s chytrým telefonem v ruce – ideálně tyto moderní technologie odložte dvě hodiny před samotným spánkem.

Beautiful sleeping girl fell asleep in bed in evening with white screen smartphone. Charming tired girl sleeping with a phone in her hands after a hard day. Fatigue addiction to gadgets concept

Dermacol tip:

Vysoce výživná řada krémů Natural almond s přírodním mandlovým olejem a koenzymem Q10 má silné regenerační účinky, předchází předčasnému stárnutí pleti, redukuje vrásky a napomáhá obnově buněk.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.