Jak si užít Valentýn, ať už sama nebo v páru.

10. února 2023

|

2 minuty

|
4464

Je zde opět nejkýčovitější svátek v roce, plný růží, medvídků, zásnub a tak dále. Ať už jste sama či v páru, máme pro vás několik tipů, jak si tento den užít.

1. Večeře

Jídlo je vždy dobrý nápad a možností je spousta. Co se něco o jídle a jeho přípravě naučit? Doporučujeme mrknout na nabídku Chefparade.

Láska prostě prochází žaludkem. Ať už zvolíte pizzu ve tvaru srdce nebo sushi vyskládané do srdíčka, dobrý nápad by mohla být sklenička vína v krásném prostředí vinného baru AdVivum, který najdete v zahradě Slovanského domu v Praze – neznáte? Musíte vyzkoušet. A pokud už se spíš těšíte domů – nevadí, víno vám pomohou vybrat i s sebou.

Milovníci domácí pohody si pizzu ve tvaru srdce mohou zkusit doma:

  • hladká mouka 300 g
  • voda (vlažná) cca 200–220 ml
  • droždí 1/4 kostky
  • olivový olej 2 lžíce (cca 60 g)
  • cukr krupice 1 lžička

Vše smíchejte dohromady, těsto poctivě vypracujte, do hladka. Nechte 2 hodiny kynout, vyálejte do srdcového tvaru a naneste svou oblíbenou náplň (rajčatový protlak, lžička sušeného česneku, lžička sušeného oregana, sůl ,pepř, šunka, mozzarella). Pečte v rozpálené troubě na 230 stupňů cca 13 minut.

2. I can buy my self flowers

Věta ze současného hitu Miley Cyrus “ Květiny si mohu koupit sama“. No a vlastně proč ne. Pokud vám tajný ctitel nepošle květiny do práce, proč neudělat radost sama sobě. Co je hezčí, než si donést domů do vázy malou kytici tulipánů?

3. Výlet

Pro ty z vás, kteří touží po poznávání nových míst. Proč nevyjet i na Valentýna? Ať už v páru, nebo na solo-trip. Nekonečné množství tipů najdete třeba na stránkách Amazing places. Tak co to bude? Pobyt ve sto let starém statku, nebo dobrodružný večer na stromě?

4. Filmový večer

Kino nebo pohoda u televize? Každý má rád to své. Pokud hledáte klasickou oddechovku, zajděte na film Ostrov s Jiřím Langmajerem, ale pokud vás zajímají i dokumenty, jeden o lásce jde právě do kin: Šťastně až na věky, nejnovější film dokumentaristky Jany Počtové.

5. Miluj a maluj

Slyšeli jste už o Arttherapy? Neboli terapii uměním? My nedávno objevili skvělou aktivitu, ať už na večer s kamarádkami, s partnerem, nebo sama. Zážitkové malování je skvělou anti stress aktivitou, ke které si můžete dopřát sklenku vína a své malířské dílo si odnést domů.

Ať už strávíte tento den jakkoliv, nezapomeňte, že s červenou rtěnkou jde vše lépe.

S láskou

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.