Jak se líčí kluci? Inspirujte se těmi nejlepšími!

12. dubna 2021

Pánské líčení sahá až do doby 4000 př. n. l., kdy si v egyptské společnosti muži přidávali tmavé pigmenty kolem očí. Ty symbolizovaly bohatství a zařazení do společenské třídy. V současnosti se jedná o stále rostoucí trend, a to nejen v oblasti drag queens nebo travesti show.

Manny Mua

Jedním z průkopníků klučičího líčení je make-up umělec přezdívaný Manny Mua. Ten se věnuje líčení ve svých vtipných videích, ve kterých se rozhodně nebojí experimentů s barvami při současném zachování si mužského elementu – nenosí totiž ani paruku ani si neholí vousy. A jeho nejsilnější zbraní jsou perfektní oční linky.

Zdroj: Instagram Manny Mua

Dermacol tip

Nechte své oči prokouknout! Vyzkoušejte třeba jeden styl líčení očí z článku „Zaostřeno na oči: Jak se nalíčit k respirátoru“.

Jeffree Star

Ještě více experimentátorský přístup razí snad nejznámější tvář pánského líčení – youtuber a zpěvák Jeffree Star. Ten má historický základ ve stylu emo, který uhladil do současné podoby divy se zálibou v křiklavých barvách jak líčení, tak paruk a oblečení. Jeho poznávacím znamením je však dokonalý contouring.

Jeffree také zkusil náš ikonický Make-up Cover – podívejte se, jak dopadl v jeho video rezenci.

Dermacol tip

Který štětec se nejvíce hodí pro contouring a jaký pro líčení očí? Sepsali jsme pro vás v článku „Velký průvodce kosmetickými štětci“.

Zdroj: Instagram Jeffrey Star

Patrick Starr

Se svým make-up heslem „jedna velikost pro všechny“ si plus-size youtuber, Patrick Starr, zamiloval styl topmodelek Christy Turlington nebo Tyry Banks. Věnuje se spíše umírněnějšímu líčení zahrnující kočičí oči a klasické černé kouřové stíny.

Dermacol tip

Velkým trendem je líčení podle instagramových filtrů. Vyzkoušejte třeba srdíčkový look z dílny blogerky Barbory Zegzulky!

Zdroj: Instagram Patrick Starr

Klučičí povinná výbava pro perfektní make-up?

Pro základ zvolte extrémně krycí Make-up Cover, který díky své voděodolné krémové konzistenci s vysokým obsahem pigmentů perfektně poslouží při tvorbě jakéhokoliv looku.

Dermacol tip

Make-up Cover je jedním z prvních make-upů svého druhu. Přečtěte si o něm více informací v článku „Make-up Cover: Legenda ve světě make-upu již od roku 1966“.

Bez contouringu se neobejdete! Je to magický pomocník při hře stínů a světel – tmavé odstíny potlačují vybrané části obličeje, zatímco světlé zvýrazňují. Nejtmavší odstín naneste pod lícní kosti, na strany nosu a okraje čela, druhý nejtmavší pak na okraj brady, lehce na linii lícních kostí. Světlou konturu pak naneste pod oči, na střed čela a brady.

Dermacol tip

S konturovací paletkou Contouring palette 1 vytvarujete svůj obličej jednoduše a navíc se vám vejde i do malé kabelky!

Další nejdůležitější věcí hned po make-upu je obočí. Nepodceňujte jej a upravte jeho tvar k dokonalosti. Pro zdatné i začátečníky jsme vyvinuli tužku a kartáček na obočí v jednom Eyebrow perfector automatic eyebrow pen, která má voděodolnou texturu a nemusíte ji ořezávat!

Dermacol tip

Jak si vytvořit tvar obočí na míru vašemu obličeji? Vyzkoušejte mapping obočí!

Posledním, ale neméně důležitým krokem je použití rozjasňovače. Naneste například naši Multi-purpose brightening palettena oblast lícních kostí, špičku nosu, nad horní ret a také do vnitřního koutku oka. Uvidíte, jak se vaše pleť krásně prozáří!

Co si o pánském líčení myslíte vy? Je to za vás trend, který vás baví? Dejte nám vědět do komentářů!