Jak se líčí kluci? Inspirujte se těmi nejlepšími!

12. dubna 2021

Pánské líčení sahá až do doby 4000 př. n. l., kdy si v egyptské společnosti muži přidávali tmavé pigmenty kolem očí. Ty symbolizovaly bohatství a zařazení do společenské třídy. V současnosti se jedná o stále rostoucí trend, a to nejen v oblasti drag queens nebo travesti show.

Manny Mua

Jedním z průkopníků klučičího líčení je make-up umělec přezdívaný Manny Mua. Ten se věnuje líčení ve svých vtipných videích, ve kterých se rozhodně nebojí experimentů s barvami při současném zachování si mužského elementu – nenosí totiž ani paruku ani si neholí vousy. A jeho nejsilnější zbraní jsou perfektní oční linky.

Zdroj: Instagram Manny Mua

Dermacol tip

Nechte své oči prokouknout! Vyzkoušejte třeba jeden styl líčení očí z článku „Zaostřeno na oči: Jak se nalíčit k respirátoru“.

Jeffree Star

Ještě více experimentátorský přístup razí snad nejznámější tvář pánského líčení – youtuber a zpěvák Jeffree Star. Ten má historický základ ve stylu emo, který uhladil do současné podoby divy se zálibou v křiklavých barvách jak líčení, tak paruk a oblečení. Jeho poznávacím znamením je však dokonalý contouring.

Jeffree také zkusil náš ikonický Make-up Cover – podívejte se, jak dopadl v jeho video rezenci.

Dermacol tip

Který štětec se nejvíce hodí pro contouring a jaký pro líčení očí? Sepsali jsme pro vás v článku „Velký průvodce kosmetickými štětci“.

Zdroj: Instagram Jeffrey Star

Patrick Starr

Se svým make-up heslem „jedna velikost pro všechny“ si plus-size youtuber, Patrick Starr, zamiloval styl topmodelek Christy Turlington nebo Tyry Banks. Věnuje se spíše umírněnějšímu líčení zahrnující kočičí oči a klasické černé kouřové stíny.

Dermacol tip

Velkým trendem je líčení podle instagramových filtrů. Vyzkoušejte třeba srdíčkový look z dílny blogerky Barbory Zegzulky!

Zdroj: Instagram Patrick Starr

Klučičí povinná výbava pro perfektní make-up?

Pro základ zvolte extrémně krycí Make-up Cover, který díky své voděodolné krémové konzistenci s vysokým obsahem pigmentů perfektně poslouží při tvorbě jakéhokoliv looku.

Dermacol tip

Make-up Cover je jedním z prvních make-upů svého druhu. Přečtěte si o něm více informací v článku „Make-up Cover: Legenda ve světě make-upu již od roku 1966“.

Bez contouringu se neobejdete! Je to magický pomocník při hře stínů a světel – tmavé odstíny potlačují vybrané části obličeje, zatímco světlé zvýrazňují. Nejtmavší odstín naneste pod lícní kosti, na strany nosu a okraje čela, druhý nejtmavší pak na okraj brady, lehce na linii lícních kostí. Světlou konturu pak naneste pod oči, na střed čela a brady.

Dermacol tip

S konturovací paletkou Contouring palette 1 vytvarujete svůj obličej jednoduše a navíc se vám vejde i do malé kabelky!

Další nejdůležitější věcí hned po make-upu je obočí. Nepodceňujte jej a upravte jeho tvar k dokonalosti. Pro zdatné i začátečníky jsme vyvinuli tužku a kartáček na obočí v jednom Eyebrow perfector automatic eyebrow pen, která má voděodolnou texturu a nemusíte ji ořezávat!

Dermacol tip

Jak si vytvořit tvar obočí na míru vašemu obličeji? Vyzkoušejte mapping obočí!

Posledním, ale neméně důležitým krokem je použití rozjasňovače. Naneste například naši Multi-purpose brightening palettena oblast lícních kostí, špičku nosu, nad horní ret a také do vnitřního koutku oka. Uvidíte, jak se vaše pleť krásně prozáří!

Co si o pánském líčení myslíte vy? Je to za vás trend, který vás baví? Dejte nám vědět do komentářů!

• Hi there exceptional blog! Does running a blog similar to this require a lot of work?

I have absolutely no expertise in coding but I had been hoping to start my own blog
    soon. Anyways, should you have any recommendations or tips cheap class 2 mobility scooters for sale new blog owners please share.
    I understand this is off subject however I just needed to ask.
    Many thanks!

• Wonderful article! This is the type of information that are meant to be shared across
    the net. Shame on Google for no longer positioning this post
    upper! Come on over and discuss with my website .
    Thanks =)

My web blog London windows

• I’ve been surfing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article like
    yours. It is pretty worth enough for me. In my opinion, if
    all webmasters and bloggers made good content as you did, the net
    will be a lot more useful than ever before.

Feel free to visit my webpage … 24-hour locksmith

• I’m curious to find out what blog system you happen to be working with?
    I’m experiencing some small security issues with my latest website and I would like to find something more secure.
    Do you have any solutions?

Also visit my web blog … blown double glazing repair

• Nice post. I used to be checking continuously this blog and I am impressed!
    Extremely helpful info particularly the final part 🙂 I deal with such info a lot.
    I was looking for this certain info for a long time.
    Thanks and good luck.

Here is my site … totobet sgp

• When some one searches for his vital thing,
    thus he/she wants to be available that in detail, therefore
    that thing is maintained over here.

Feel free to visit my web blog: data sgp

• This is really interesting, You’re a very skilled blogger.
    I’ve joined your feed and look forward to seeking more of your magnificent post.
    Also, I have shared your web site in my social networks!

my homepage Geraldine

• Simply want to say your article is as astonishing. The clarity in your
    post is just spectacular and i can assume you’re an expert on this
    subject. Fine with your permission let me to grab your RSS feed to keep up to date with
    forthcoming post. Thanks a million and please keep up the enjoyable work.

Also visit my web page; vapoholic cbd e juice sale