Jak okamžitě zklidnit svou mysl

8. dubna 2020

|

2 minuty

|
1072
Pravidelná meditace zlepšuje stresuodolnost a psychickou kondici.

V této době je zmírnění stresu tématem číslo jedna. A co je v boji s ním účinnější než meditace? Zkuste naše tipy, které hravě zvládnete z pohodlí domova, v kanceláři nebo třeba MHD!

Dech

Pro správnou meditaci je nejdůležitější se soustředit na dech, ideálně po dobu 15 minut. Pokud můžete, pohodlně se usaďte a dýchejte zhluboka. V opravdu stresujících okamžicích pomůže intenzivní dýchání: hluboký nádech po dobu tří vteřin, zadržení dechu na dvě vteřiny a čtyř vteřinový výdech ústy. Oči můžete nechat otevřené, doporučujeme je ale spíše zavřít – uvolnění tak dosáhnete mnohem rychleji. Nejspíše po chvíli zjistíte, že se vaše myšlenky začínají toulat – to je v pořádku a jakmile si to uvědomíte, v klidu je nasměrujte zpátky k dechu. 

„Naším cílem není s myšlenkami bojovat, ale naslouchat jim.“ Swami Muktananda

Okolí

Co se týče okolí, platí zde jedna zásadní rada: pracujte s ním, ne proti němu. Ať už jste doma, v kanceláři typu open space nebo jedete hromadnou dopravou, snažte se vymanit z klasického tunelového vidění, které nás pohlcuje pohledem do země nebo do obrazovky telefonu/počítače. Vnímejte chvíli drobné detaily prostředí, ve kterém se pohybujete – lidi kolem vás, teplotu vzduchu nebo vlastní pocity. Zvýší to vaše přítomné vědomí a budete odolnější proti stresovým situacím – protože i když jste v chaotické přítomnosti, zklidněná mysl se nenechá jen tak zlákat a překonání překážek pro vás bude jednodušší. Tréninkem si navíc budujete větší odolnost. 

Vnímejte své okolí, lépe se tak zorientujete a budete vyrovnanější, pokud nastane neočekávaná situace.

Vůně

Vůně je důležitým pomocníkem pro uvolnění těla i mysli a při utváření atmosféry. V uzavřených místnostech – ať už doma nebo v práci, vyzkoušejte difuzér. Parfémové difuzéry Dermacol jsou v několika variacích – od svěže ovocných po podmanivě kořeněné. Díky ratanovým tyčinkám si navíc můžete upravit intenzitu vůně tak, aby vás příjemně povzbudila. Ve skleněném designu navíc vypadají prostě skvěle. Pokud nemáte difuzér po ruce, alespoň částečně vám jej nahradí oblíbený parfém. Tak hurá do toho!

Vůně podporují uvolnění mysli i těla. V Dermacol pro vás máme širokou nabídku parfémů i difuzérů.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.