SOUTĚŽ! Den relaxace – věnujte čas pouze sami sobě

15. srpna 2020

|

3 minuty

|
3838

15. srpen je dnem relaxace! Nenechte se tedy dnes připravit o čas, který můžete věnovat sami sobě, i když máte pouze deset minut. Využijte jej naplno, třeba podle našeho návodu!

Máte 10 minut

I krátké, desetiminutové zastavení může zažehnout ozdravné procesy v těle. Díky výživné dechové meditaci zlepšíte svoji sebe-lásku a lépe se vyrovnáte s nastalými okolnostmi. Navíc k tomu nepotřebujete žádné speciální techniky, postačí se plně soustředit na každý nádech a výdech.

Nezáleží, jestli se koncentrujete na dech v oblasti nosu, břicha, hrudi nebo jak prochází celým vaším tělem. Břišní dýchání ale může nejvíce pomoci zmírnit stres a úzkost. Největšího uzdravení ovšem dosáhnete, pokud přestanete se svým strachem bojovat a vědomě jej přijmete. Nezapomeňte, že k tomuto procesu potřebujete prostředí bez jakýchkoli rozptýlení – zahoďte proto svůj telefon na nedohledné místo a vypněte zvukové notifikace.

Dermacol tip

Pokud zažíváte opravdu silný akutní stres, zkuste intenzivní dýchání, které jsme pro vás popsali v článku Jak okamžitě zklidnit svou mysl.

Máte půl hodiny

Půl hodiny je ideální pro léčbu vůněmi pomocí aromaterapie, nejlépe třeba skloubené s vanou. Éterické oleje a vůně z květů a jiných částí rostlin pomáhají snížit úzkost či dokonce mírné bolesti. Esenciální oleje můžete například inhalovat skrze difuzér.

„Chléb živí tělo, ale květiny živí také duši“ – The Quran

Dermacol tip

Citrusová vůně bergamotu pomáhá snížit stres na minimum. Vyzkoušejte třeba parfémový difuzér s vůní bergamotu a vetiveru, který vydrží vonět 5 až 6 týdnů!

Dalším možným využitím aromaterapie je ve spojení s napuštěnou vanou. Nehledě na to, že vana dokáže zklidnit smysly sama o sobě, přidáním éterických olejů můžete její účinky ještě zvýšit. Pro lepší rozptýlení oleje ve vodě jej smíchejte s čajovou lžičkou rostlinného oleje nebo medu a přidejte do napuštěné vany předtím, než vstoupíte. Pokud máte vyhraněný celý večer ve dvou, zkuste koupel zakončit masáží, jež uleví nejen vaší duši, ale i tělu.

SOUTĚŽ!

Proměňte ve svůj aroma rituál každý den se smyslnými sprchovými gely Aroma Ritual!

Připravili jsme si pro vás soutěž, ve které můžete vyhrát 12 sprchových gelů Aroma Ritual pro celý rok!

Stačí být zaregistrovaný v Klubu Krásy a přidat do komentářů váš nápad na novou vůni Dermacol sprchového gelu Aroma Ritual. Vyhrávají tři nejoriginálnější!

Dermacol tip: Vyzkoušeli jste už novinku mezi Aroma Ritual s vůní granátového jablka?

Gratulujeme výhercům! Baju (bhouzvova), Zuzana Kinštová, Magenta (evza.elemiah)

Máte hodinu

Pokud máte hodinu a více, zkuste jógu. Je totiž dokázáno, že má blahodárný vliv nejen na vaše fyzické, ale i duševní zdraví. Mezi hlavní pozitiva patří snížení stresu, úzkostí, zlepšuje zdraví srdce, snižuje riziko zánětů a chronických bolestí, zlepšuje vaši sílu a může pomoci s depresí. Takže vezměte kamarádku a vyrazte do jógového studia. Nebo si zacvičte doma, třeba podle těchto 4 cviků pro pevnou postavu!

Dermacol tip

Podpořte efekt cvičení na svém těle s řadou Active, která vám pomůže se zbavením se celulitidy, zpevněním těla i dekoltu nebo tvarováním problematických partií!

PS.: Relaxovat byste rozhodně neměli jen na den relaxace, zařaďte tyto činnosti do svého každodenního života a uvidíte, že budete více věcí vnímat s vyrovnaným klidem!

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.