„Den poté“ – 4 tipy jak vypadat po prohýřeném večeru jako královna

27. července 2020

|

2 minuty

|
1643

Konečně se začíná svět probouzet a s tím pomalu přichází i dlouhé letní večery s přáteli. Co se nejdříve zdá jako zábava si může druhý den vyžádat svou daň. Jak vypadat svěže i den po prohýřené noci? Víme, jak na to!

 1.    Pravidlo – Make-up musí pryč za každé situace

Správné odlíčení je must-have pro dlouhodobě krásný vzhled vaší pleti. Proto byste jej neměli podceňovat ani po bujaré party, jakkoli to pro vás bude náročné. Podle typu pleti zvolte nejprve čisticí nebo odličovací mléko, popřípadě gel, které zbaví vaši pleť smogu a make-upu. Pokud je vaše pokožka suchá a citlivá, sáhněte po krémové textuře. Pro mastnou pleť je zase vhodnější gelová konzistence. Poté použijte pleťovou vodu pro dočištění mastnoty i potu a smyjte vše vlažnou nebo studenou vodou.

Dermacol tip

Trápí vaši pleť černé tečky? Zbavte se jich nadobro s těmito 4 kroky!

2.    Pravidlo – Hydratujte

I když jste zarytý abstinent a myslíte si, že se vás dehydratace pleti netýká, opak je pravdou. Jedněmi z příčin dehydratace organismu i pleti jsou také nedostatečný spánek nebo stres. Nezapomeňte proto před spánkem vypít sklenici vody, ideálně s citronem. Hydratační krém aplikujte na obličej i dekolt a nezapomeňte ani na své rty, kterým pomůže zvláčňující balzám. Pro úlevu očím zase můžete použít plátky okurky, které zmírní ranní opuchlost.

3.   Pravidlo – Připravte své vlasy i na druhý den

Všichni to známe. Po příchodu domů jsme ještě celkem plní energie, ráno ale zvládneme jen to nejnutnější. Proč si tedy nepřipravit vlasy i na druhý den? Krátké vlasy mají nespornou výhodu, s dlouhými lze ale také kouzlit. Francouzské copy totiž přežijí i ten nejvášnivější tanec. Pro tento rok navíc platí maximalistické pravidlo – čím víc, tím líp. Jejich přípravu můžete navíc pojmout jako kamarádský dýchánek před opravdovou party!

4.    Pravidlo – Líčící rychlovka

Druhý den zvolte raději lehčí make-up – vaše pleť bude působit svěžejším dojmem a příprava vám nezabere tolik času. Zaměřte se především na tváře a oči – líčka rozjasněte tvářenkou, kterou lehce naneste i na střed nosu. Oči pak stačí zvýraznit tužkou a řasenkou, popřípadě naneste perleťový stín do vnitřního koutku okna. Vykouzlí vám totiž projasněný pohled a odvede pozornost od kruhů pod očima.

Dermacol tip

Vyzkoušejte zářivé odstíny krémové tvářenky Blush and Glow, která se vaší pleti skvěle přizpůsobí a dodá jí svěží vzhled.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.