Back to school s Dermacol

5. září 2023

|

2 minuty

|
4961

Nový školní rok se pro některé z nás pojí s nakupování sešitů, nového oblečení a v neposlední řadě s nákupem nové kosmetiky. O co je ale třeba pečovat během školního roku, kromě své pleti? O svou psychickou pohodu.

Proto vám dnes poradíme pár tipů, jak pečovat nejen o svou vnější, ale i vnitřní krásu.

1. Správná příprava pleti

Jestli je něco, co by nikdo neměl vynechávat, tak je to dostatečná hydratace pleti. Bez tohoto kroku nikdy nedocílíte bezchybného looku a make-up nebude vypadat svěže. Co proto tedy udělat? Zařaďte do své rutiny hydratační séra, například hyaluronové sérum, které se postará o rozjasnění pleti. Pro ty z vás, které trápí mastnější pleť, můžete do své rutiny zařadit niacinamidové sérum, které redukuje produkci kožního mazu a rozšířených kožních pórů.

2. Maska

Co nikdy nezklame? Maska na obličej. Ať už Vaše pleť touží po hydrataci, vyplnění vrásek, péči o aknózní pleť či regeneraci, všechna tato přání splní masky Dermacol. Přeci jen, není lepší relaxace, než nanesení masky, hrnek bylinkového čaje – sklenka vína a sledování oblíbeného seriálu.

3. Plánování

Se zářijovým příchodem do školy či do práce, se opět rozjíždí vlak volnočasových aktivit a akcí. Co ovšem přichází též, je zmatek. Aktivity se rozjíždí, práce přibývá, a tak se mnohým z nás stává, že se ocitneme ve zmatku, nestíháme a nesplňujeme své cíle.

Jak ovšem najet na rutinu? Plánováním! Zkuste ráno, místo deseti minut na instagramu, sepsat seznam věcí, které chcete ten den splnit. Zamyslete se nad tím, co vás v daný den čeká a nemine, kde máte v kolik být. Uvidíte, že Vaše produktivita stoupne, ale i vy se budete cítit lépe, že jste všechny vaše plány stihly.

Inspirovat se můžete tímto plánkem:

4. Co s sebou

Ať už do práce či do školy, co mít vždy po ruce? Určitě se vždy hodí:

5. Péče o nehty

Ne každý, chce své nehty zatěžovat gelovými nehty, a proto to je tu přírodní alternativa (72%): Pure laky na nehty . Díky jejich přírodnímu složení, nezatěžují nehty ani planetu a díky gelovému efektu, nehty vydrží až 5 dní dokonalé.

6. Dechová cvičení

Mezi častého strašáka, školního roku, patří stres. Vyzkoušejte dechová cvičení, která vám mohou pomoci zklidnit mysl a následně zvýšit koncentraci.

Jak na to?

  • Zadržte dech na 3 vteřiny,
  • poté dlouze vydechněte na 6 vteřin,
  • následuje půlvteřinová pauza před nádechem,
  • nadechněte se na 3 vteřiny,
  • zadržte dech v plném nádechu a napnutím svalů v ramenou vytlačte břišní stěnu dopředu, takto držte 3 vteřiny,
  • poté dlouze vydechněte na 6 vteřin, výdech je pomalý a všechny svaly těla se zcela uvolňují.

Hlavně klid

Ať už začátek školního roku je pro vás jakkoliv náročný, myslete na to, že zdraví máme jen jedno. Tak nezapomeňte pečovat nejen o vnější, ale i o vnitřní krásu.

S láskou

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.