4 superpotraviny pro oslňující pleť

17. března 2020

|

2 minuty

|
1052

I profesionální make-up bude na pěstěné a bezproblémové pleti vypadat vždy dokonaleji. Jak známo, krása začíná uvnitř. Některé potraviny mohou vaši pleť lehce zničit, některé zase zajistí váš mladistvý vzhled po dlouhé roky. S těmito 4 superpotravinami neuděláte krok vedle!

Lidé jsou jako pralinky, to nejlepší je uvnitř.” 

Česnek

Tuhle superpotravinu přidejte, kam jen můžete! Česnek má nespočet léčivých účinků, je antimykotický, antibakteriální a antivirový. Jeho složka s názvem Allicin zabíjí bakterie, které jsou odpovědné za akné, pomáhá s otoky a zlepšuje krevní oběh. Co je trocha odéru za bezchybnou pleť?

Vývar

Vývar má blahodárné účinky nejen na vaši pleť, ale i absorpci důležitých živin. V zimních měsících vám pomůže odolat chřipce i nachlazení. Pokud vás trápí záněty a s nimi spojené kožní problémy, zkuste přidat špetku kurkumy a černého pepře.

Pečujte o svou pleť nejen zvnějšku, ale i zevnitř

Oranžové plody

Pomeranč, mrkev, dýně nebo zlatá řepa. Všechny tyto plodiny a jakékoliv jiné další s oranžovým pigmentem obsahují vysoké množství vitamínu C a zároveň jsou bohaté na fytonutrienty neboli vitamíny nové generace. Fytonutrienty chrání pleť před volnými radikály, podporují zdraví epitelových tkání v našich očích, vlasech i kůži, pomáhají při tvorbě kolagenu a to nejdůležitější – zpomalují stárnutí buněk!

Ryby

Zdravé tuky s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin jsou klíčem k zářivé pleti. Stejně jako plody s oranžovým pigmentem pomáhají produkovat kolagen. Zdroji omega-3 mastných kyselin jsou také vlašské a lískové ořechy, chia semínka i semínka lněná.

„Jste to, co jíte“ platí u pleti dvojnásob

Dermacol TIP

Účinnost oranžových plodů i ryb zvýšíte používáním produktů řady Collagen Plus

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.