5 největších mýtů v kosmetice

29. září 2020

|

3 minuty

|
2410

V době internetové je čím dál tím těžší se vyznat ve všech informacích, které se na nás valí z různých blogů nebo poraden. Těchto pět mýtů se na nich objevuje opravdu velmi často a je na čase jim jednou provždy učinit přítrž! Které to jsou?

1. Make-up způsobuje akné

„Nenoste příliš často make-up, vaše pleť pak nebude dýchat.“

Přesně toto zastaralé tvrzení nemá s pravdou nic společného. Make-up jako takový akné nezpůsobuje, některé složky ale mohou jeho průběh zhoršit nebo zlepšit. Pokud vás pupínky trápí, rozhodně se vyhněte silikonu, ten totiž vaší pokožce nedovolí dýchat. Přečtěte si proto pozorně přísady make-upu, který používáte – někdy může být silikon označen jako Dimethicone. Oproti tomu čajovník a kyselina salicylová mohou zabránit vzniku akné a pomoci při jeho hojení. Kyselinu salicylovou však nedoporučujeme pro suchou pleť, jelikož ji může ještě více vysušovat. Další pomocnou složkou je zinek, který póry neucpává a zároveň pokožku zklidňuje. 

Dalšími pravidly pro bezproblémové používání make-upu je důkladné večerní odlíčení a očištění štětců. Nezapomínejte na ně. 

Dermacol tip

Tónovací make-up s korektorem Acnecover s olejem z australského čajovníku, složkou Zincidone® a bez silikonů je speciálně vyvinutý pro potřeby problematické pleti. 

2. Drahá kosmetika je lepší než levná

Nebudeme vám lhát, o ceně to není. Ve všech cenových kategoriích najdeme jak kvalitní kosmetiku, tak i tu, jejímuž použití bychom se měli velkým obloukem vyhnout. Odpovědí je složení. Je pravda, že luxusní značky si většinou dávají pozor na to, co do obsahu svých produktů míchají, nicméně to neznamená, že stejné ingredience nenajdete i u těch levnějších výrobků. Opravdu chcete platit jen za logo vyražené na obalu? 

3. Černé tečky vznikají z nečisté pleti

Mýtus. Černé tečky se tvoří, když hormony způsobují produkci příliš velkého množství kožního mazu, jenž kvůli odumřelým kožním buňkám nemůže odejít z pleti ven. Své tmavé zbarvení pak získává oxidací. Při jejich odstranění je tak důležité zaměřit se ne na výsledek, ale příčinu – tvorbu mazu. Opět pomůže antibakteriální čajovník, pravidelný peeling a důkladné každodenní čištění.

Dermacol tip

Vyzkoušejte osvědčené 4 kroky pro pleť bez černých teček

4. Pokožka si zvykne na používané produkty a ty pak přestávají fungovat

Už jste někdy slyšeli, že si vaše tělo zvyklo na zdravou stravu a vy jste pak začali opět přibírat na váze? S pokožkou a produkty, které jsou pro ni zdravé, to funguje úplně stejně. Pokud ovšem začnete používat správné produkty, kvalita vaší pleti se zlepší rapidním způsobem. Po několika měsících, kdy vypadá o mnoho lépe, se pleť tolik nemění a možná získáváme pocit, že přípravek přestal účinkovat. Je to ale jen zdání – pokud se vrátíte k nekvalitním produktům, opětovné zhoršení uvidíte okamžitě. 

5. Suchá pleť? Pijte více vody!

Tak jednoduché to bohužel není. Pití vody dokonce nezlepší suchost pokožky ani trochu – navíc pokud vypijete nadměrné množství, může vám to přinést i další zdravotní problémy. Suchá pokožka je vnější problém a je nutné se o něj postarat zvenčí. Jestliže máte tyto trable, omezte především nadměrné čištění pleti jak čisticími prostředky, tak vodou. Pomocníky při dodání hydratace vaší pokožce vám budou hydratační krémy a oleje. 

Věděli jste, že většina žen se sprchuje vodou s extrémně horkou teplotou? I ta může vaši pokožku zbavit potřebné vlhkosti. 

Dermacol tip

Vyzkoušejte Aqua Beautys komplexem AQUAXYL™, kyselinou hyaluronovou, extrakty z mořských řas, vitamíny a přírodním olejem. Obnovuje elasticitu pleti a chrání ji před nepříznivými vnějšími vlivy.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.