4 tipy pro snovou dovolenou v Česku

8. června 2020

|

3 minuty

|
2905

Toto léto máme víc než kdy předtím možnost poznat nejkrásnější zákoutí tuzemska. Vybrali jsme pro vás čtyři místa, která vás nabijí energií, pobaví i pomůžou tam, kde je třeba.

Zatopený lom Šífr

Nedaleko Svobodných Heřmanic se nachází břidlicový lom Šífr. Překvapí vás nebývalou čistotou s viditelností až do 20 metrů, ale vyhledávaný je také pro svoji hloubku. Ta dosahuje až 36 metrů a je tak ideální pro potápěčské výpravy, které se navíc proměňují v opravdové dobrodružství. Na dně lomu jsou totiž rozmístěné různé artefakty – truhly s pokladem, mořské panny nebo člověk v kleci. Vstup do lomu je zdarma – jen se připravte na to, že voda je spíš pro otužilce.

Dermacol tip

Nepodceňujte slunce a chraňte svou pokožku s našimi 4 tipy pro zdravý bronz!

Stezka v oblacích

Do 55 metrů se tyčící Stezka v oblacích vás příjemně provede korunami stromů a horskými masivy Dolní Moravy. Dřevěnou stavbu má na svědomí brněnský architekt Zdeněk Fránek a garantujeme vám, že vás bude bavit. Navíc se dozvíte zajímavosti nejen z historie tamního okolí. Stavba nabízí několik atrakcí – odpočinkovou síť, částečně průhledný, 101 metrů dlouhý tobogán nebo rukáv tvořený hustou sítí, určený k prolezení z jednoho patra do druhého.

Skleněný úplněk nad městem

TETS OHNARI, .moon .mono .homo, 2020, zrcadlo, sklo, železo, drát, mosaz, 700 x 700 x 700 cm, Foto: ©Libor Sváček, archiv ESAC

V krumlovském Egon Schiele Art Centru zahájili sezonu výstavou vytvořenou na počest rakouského malíře Egona Schieleho, od jehož narození letos uplyne 130 let. Malířky Alena Anderlová, Judith Zillichová a sochař Tets Ohnari ztvárnili jeho život, tvorbu i samotný Krumlov. Prohlédnout si tak můžete například skleněnou instalaci úplňku nad městem od japonského umělce Tetse Ohnariho, jež znázorňuje čas plynoucí nad Krumlovem a jeho obyvateli.

Dermacol tip

Zahalte se do třpytu úplňku i vy se zkrášlujícím tělovým olejem Shimmer my body.

Dream Race

Na závěr trocha inspirace na letní měsíce s projektem Dream Race. Ten si pro vás připravil největší letní cestovatelskou hru v Česku určenou týmům kamarádů, rodinám, ale i jednotlivcům. Startuje se 1. července a vy můžete být součástí! Do hry, která spojuje turistiku po České republice a plnění úkolů o letošních prázdninách, se můžete registrovat už dnes. Čeká na vás rozmanitých 200 úkolů, 200 lokací, ale i 200 výher včetně exkluzivní dovolené. Kromě inspirace a představení krás naší země má hra za cíl rovněž pomáhat sociálně slabším a dětem.

Dermacol tip

Zapojte se do projektu Dream Race a zúčastněte se úkolu ve spolupráci se značkou Dermacol. Čekají na vás krásné dárečky a jako bonus pomůžete tam, kde je to potřeba. Více se dozvíte na www.dreamrace.cz.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.