4 kroky pro pleť bez černých teček

21. dubna 2020

|

2 minuty

|
3696
Vyzrajte na černé tečky z pohodlí domova.

Černé tečky neboli otevřené komedony jsou nepříjemným typem ucpaných pórů, a to především kvůli nesnadnému odstraňování. Vznikají spojením odumřelých kožních buněk, přebytečného mazu a nečistot a své tmavé zbarvení získávají oxidací. Nejčastěji se objevují v takzvané T-zóně, tedy na čele, nosu a bradě. Jak se jich z pohodlí domova účinně zbavit?

1. krok – Pročištění

Nejprve je důležité pleť očistit od veškerých nečistot a make-upu. Pro nečistoty rozpustné v tucích jako smog z ovzduší nebo make-up zvolte čisticí a odličovací mléko nebo gel. Ve druhé fázi použijte pleťovou vodu, která pleť dočistí a zbaví ji zbývající mastnoty a potu

Zkuste v boji proti černým tečkám řadu Dermacol Acneclear s látkou Zincidone®.

Dermacol tip

K aktivnímu boji s problematickou pletí pomůže také výběr produktů, které s akné aktivně bojují. Vyzkoušejte odličovací gel a pleťovou vodu z řady Acneclear s látkou Zincidone®. Černé tečky navíc rychleji porazíte, pokud alespoň dvakrát až třikrát týdně použijete slupovací masku Black Magic s aktivním uhlím a aloe.

2. krok – Teplo

Před samotnou extrakcí černých teček je důležité póry otevřít. Ideálním pomocníkem je teplou vodou nahřátý malý ručník nebo jiný kus látky, popřípadě vodní pára. Ručník přiložte na dvě až tři minuty na místa, na nichž budete chtít černé tečky odstranit. Poté pleť opatrně vysušte poklepáním, nikoli třením.

Před extrakcí černých teček otevřete póry teplem.

3. krok – Extrakce

Pro extrakci černých teček je nejideálnějším nástrojem kosmetická nerezová smyčka nebo pinzeta. Pokud ji doma nemáte, tlačte pomocí odličovacího tamponu nebo papírového kapesníku rovnoměrně na stranu černé tečky. Jestliže to nebude fungovat hned napoprvé, nechte otevřený komedon na svém místě – v opačném případě riskujete poranění kůže a tvorbu strupu, po kterém vám zůstanou jizvičky. Zkuste to raději za pár dní znovu.

Při čištění pleti postupujte opatrně, neboť riskujete poranění kůže.

4. krok – Antibakteriální a hydratační péče

Po pročištění pleti je klíčové ji dočistit od zbytkové mastnoty přípravkem s antibakteriálním účinkem a tím zabránit následným zánětlivým procesům v pórech. Na závěr ještě naneste hydratační krém, který pleť ochrání před vnějšími nečistotami a vysušováním.

Hydratační nemastný gel-krém s olejem z australského čajovníku a Zincidone®.

Dermacol tip

Antibakteriální mycí gel z řady Acneclear viditelně stahuje póry, podporuje regeneraci a zklidňuje pleť. Doplňte jej hydratačním nemastným gel-krémem pro denní i noční péči.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  • Pingback: fuck girl
  • Pingback: dee88