4 cviky a přípravky pro pevnou postavu

29. dubna 2020

|

4 minuty

|
4239

Léto se nevyhnutelně blíží, takže pokud jste zatím nezačali se cvičením, máte nejvyšší čas. Tyto čtyři cviky zvládnete hravě sami doma a s přípravky z řady Active navíc dosáhnete ještě lepšího výsledku!

Zpevněný střed těla

Co přesně střed znamená a proč bychom jej měli pravidelně posilovat? Střed těla zahrnuje vnitřní svalstvo vedoucí od boků přes pánev až po bránici a záda. Tyto svaly zajišťují správné držení těla a celkovou stabilitu. Ačkoli bychom se na posilování středu měli zaměřovat přednostně, zůstává často opomíjeno.

Photo by Li Sun from Pexels
Jakkoli jednoduše  tento cvik vypadá, vaši vnitřní sílu zvýší už po pár opakováních.

Nejlepší cvik pro posílení vnitřních svalů, který zároveň zvládne úplně každý, je takzvané “prkno”. Vytvořte stříšku zapřením svých chodidel a rukou o zem a pomalu sestupte níž, až se vaše lokty dotknou cvičební podložky. Snažte se ze stříšky  vytvořit co nejdokonalejší rovnou linii – prkno tak, aby vaše hlava, hýždě a paty byly v jedné rovině s podložkou. V této poloze vydržte 10 – 20 sekund, poté si 10 sekund odpočiňte. Cvik opakujte alespoň pětkrát

Dermacol tip

Pro regulaci tuku vyzkoušejte zpevňující a vypínací tělový balzám Fitness my body. Obsahuje vysoce účinnou látku Actigym, která podporuje zeštíhlující účinky fyzické aktivity. 

Pevná prsa a dekolt

Nemusíte zrovna přemýšlet nad chirurgickým zákrokem nebo podprsenkou s push-up efektem, aby vaše prsa vypadala pevnější. Růst prsních svalů sice poprsí nezvětší, zaručí ale vašemu hrudníku krásný tvar.

Základním cvikem k upevnění hrudního svalstva jsou nepopulární kliky. I přes svoji náročnost si ale připisují nespočet výhod. Jedná se o cvik, který zatěžuje více oblastí najednou, tudíž  zároveň posilujete problematické partie paží i břicha, a navíc k němu nepotřebujete žádné speciální pomůcky

Photo by Elly Fairytale from Pexels
Kliky posilujete několik oblastí najednou.

Začněte opět na všech čtyřech tak, aby vaše dlaně byly od sebe dál než ramena. Nohy mějte blízko u sebe. I tady se snažte hýždě tlačit do rovnoběžné polohy s podložkou. Spusťte se dolů, dokud se hrudník téměř nedotkne podložky a vaše horní paže budou s trupem svírat  úhel 45 stupňů. Chvíli vydržte a poté se vraťte zpět do základní pozice. Opakujte pětkrát a dejte si 90 sekund pauzu. Poté opakujte celé znovu alespoň šestkrát.

Dermacol tip

Cvičením posílíte svaly, zpevňující péčí na dekolt a poprsí Push up zase zpevníte pokožku, a to díky bohaté receptuře s extraktem z mořských řas a komplexem rostlinných extraktů Firmiderm.

Problematické partie

Každý máme své problematické partie jinde, ale většina z nás za ně považuje bříško a boky. Zbavit se tuku v těchto oblastech není jednoduché, kombinací cviků a stravy s minimálním podílem sacharidů to ale jde. Ideální je tato cvičení doplnit také kondiční aktivitou jako běh nebo tanec

Hýždě jsou problematickou oblastí většiny žen.

Hýždě nejjednodušeji ovládnete dřepy. Postavte se zpříma a chodidla mějte od sebe dál, než je šířka vašich ramen. Zapojte svůj střed, vyrovnejte záda a spouštějte se do hlubokého dřepu, dokud se vaše stehna nevyrovnají s podlahou. Pro lepší stabilitu sepněte ruce před sebe do tvaru stříšky. Opakujte desetkrát až patnáctkrát. Pro břišní svalstvo fungují nejlépe sklapovačky, kdy vám s držením nohou mohou pomoci třeba další členové rodiny.

Dermacol tip

Problematické partie snadněji přemůžete se zeštíhlujícím remodelačním gelem Slim my body. Díky unikátní receptuře s mořskými řasami a kofeinem pomáhá odbourávat nepotřebnou vodu z těla, obnovovat mikrocirkulaci krve a odplavení škodlivin.

Celulitida

Pomerančová kůže neboli celulitida je pro nás ženy typická – data ukazují, že v určité formě se celulitida objevuje až u 90 procent z nás. I když se jí nedá úplně zbavit, je možné ji alespoň minimalizovat

Pomerančové kůže se zbavit nelze, cvičením ji ale můžete minimalizovat.

Jedním z cviků pro zlepšení stavu pomerančové kůže v oblasti hýždí i bříška je obyčejný most. Přejděte do lehu na záda, paže dejte podél těla s dlaněmi směřujícími dolů a pokrčte kolena. Vždy s nádechem zvedněte boky do šikmé přímky, s výdechem se vraťte do základní polohy na zem. Opakujte alespoň patnáctkrát.

Dermacol tip

Péče Love my body obsahuje látku Dermochlorella, která stimuluje vznik hlavních složek kůže – kolagen, elastin a laminin, čímž zmírňuje projevy celulitidy, strií nebo červených žilek.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.