3 způsoby, jak využít dekorativní kosmetiku na rty jinak

25. února 2022

|

3 minuty

|
3254
  • Všechny známe ta rána, kdy se nestíháme nalíčit do práce. Co když vás ale čeká důležitá schůzka a vy máte v kabelce jen rtěnku? I s tou se dá vykouzlit spoustu krásných věcí!
  • Přemýšlíte, jak jinak použít rtěnku nejen na rty? Už nemusíte. Přinášíme vám několik osvědčených tipů, které stojí za vyzkoušení!  

1. Rtěnka jako tvářenka

Tento trik již pravděpodobně znáte. Pokud ale ne, můžete zkusit použít červený nebo oranžový odstín rtěnky jako krémovou tvářenku. Nezapomeňte však používat matnou nebo krémovou rtěnku, protože se snadno roztírají a na pleti nebudou působit těžce.

Postup: Pomocí rtěnky, například tekuté matné rtěnky Magnetique lipstick., naneste několik teček na líčka a rozetřete je prsty, nebo pomocí hustého štětce. Pokud použijete růžovou rtěnku, výsledkem bude přirozené začervenání vašich líček. 
Tip od ambasadorky Dermacol: “Často používám rtěnku jako tvářenku jak při focení, tak během svého běžného dne. Jednoduše ji rozetřu prsty a nanesu na horní část tváře, čímž dodám svým líčkům svěží look.

Klíčem k úspěchu je však podle naší ambasadorky typ rtěnky, kterou používáte. Příliš lesklá rtěnka vám dodá nepřirozený lesk. Nejlepší rtěnky jsou obvykle lehčí – skvěle funguje například hydratační rtěnka Magnetique lipstick

Dermacol tip:

Vyberte si správný odstín rtěnky podle vašeho tónu i podtónu pleti! Jak na to jsme pro vás sepsali v tomto článku.

Hledáte-li přirozené odstíny, sáhněte po růžové či korálové.

Tmavším odstínům pleti sluší jasnější barvy, zatímco světlejším typům sluší jemnější tóny. Můžete však použít i vaši starou oblíbenou rtěnku – stačí ji smíchat s vazelínou, aby byla jemnější a lesklejší.

Nezapomínejte na pleť!

Důležité je nepodcenit přípravu pleti. Pokud chcete dosáhnout, co nejlepších výsledků, zapomeňte na pudr. Tím chci říct, že nedoporučuji, pokud použiji rtěnku jako tvářenku ji posléze pudrovat. Protože při použití pudru a rtěnky by došlo k vytvoření nevzhledné pasty na vaší pleti. To samé platí i pro make up. Základ je udržovat pleť co nejsvěžejší. Pokud máte mastnou pleť, použijte třeba matující hydratační krém, nebo zmatňující bázi pod make-up Matt Control.

Dermacol tip:

Pokud ve svém líčení budete chtít použít i rtěnku, doporučujeme se držet stejného odstínu, jaký jste si vybrali pro své tváře.

2. Rtěnka jako stíny

Dalším častým kreativním využitím rtěnky je nanést ji na oční víčka jako stíny, čímž bez větší námahy rozzáříte své oči. Pro moderní vzhled můžete navíc sáhnout po lesklé rtěnce – co třeba diamantový dlouhotrvající lesk na rty Crystal Crush? Avšak nedoporučujeme u extrémně mastících se víček.

Dermacol tip:

Experimentovat můžete i naopak! Zkuste do rtěnky přimíchat libovolné oční stíny a rozehrajte tak hru několika odstínů na svých rtech!

3. Rtěnka pod oči

Věděli jste, že můžete použít rtěnku jako korektor? Dalším skvělým způsobem, jak vyzkoušet rtěnku jinak, je totiž použít červenou nebo oranžovou ke korekci tmavých kruhů pod očima nebo pigmentových skvrn.

Dermacol tip:

Jak správně na korekci nedokonalostí pleti? Připravili jsme si pro vás jednoduchý návod!

Postup: Naneste malé množství některé z těchto barev rtěnky na oblast pod očima nebo na jakoukoli tmavou pigmentaci na obličeji a lehce vklepejte prstem, nebo kosmetickou houbičkou. Poté naneste tekutý podklad, korektor a voilá! Tmavé skvrny a kruhy pod očima budou zakryty mnohem lépe, než kdybyste použili pouze základní make-up.

Dermacol tip:

Chystáte se na neobvyklou party a chcete zaujmout svým vzhledem? Jděte na to obráceně a místo rtěnky použijte černou oční tužku, kterou vymalujte své rty pro opravdu odvážný look. Nebo zkuste naše tipy pro barevné obočí!