3 květinové vzory nehtů, které zvládnete doma

17. května 2020

|

3 minuty

|
2566

Ať už je domácí manikúra vaším koníčkem nebo chcete vyzkoušet něco nového, tyto vzory hravě zvládnete i sami. A čím jiným se v květnu inspirovat než rozkvetlou zahradou? Připravte si laky, jdeme na to!

Květy posetá

Tento vzor je i pro svoji jednoduchost opravdu vyhledávaný. Zvolte si jakoukoli základní barvu – my vybrali sladký odstín dlouhotrvajícího laku na nehty 5 Day* Stay – č. 9 Candy Shop. Pro ukázkové zarovnání u kořene nehtu využijte tlaku na štěteček, který jej roztáhne do vějíře a nanesení laku tak bude rovnoměrné. Pro okvětní lístky sáhněte po vysoce pigmentovaném (neprůhledném) bílém laku (odstín č. 26 – Satiné), který nanášejte úzkým štětečkem formou teček. Pokud takový štětec nemáte, zkuste tečky vytvořit pomocí špejle nebo dobře ořezané tužky. Střed květů pak nejlépe vynikne se zlatou barvou (odstín č. 14 – Gold Tiara). Mezi jednotlivými kroky vždy nechte nehty pořádně zaschnout, abyste zabránili tvorbě nerovností.

Dermacol tip

Zafixujte svůj vzor pomocí nadlaku Ultra Gloss, který na vašem nehtu vytvoří v extrémně krátkém čase tvrdý ochranný film a výrazně tak prodlouží jeho odolnost.

Tulipánové pole

Nebojte se experimentovat s tvary i barvami!

S druhým vzorem se pusťte do větší svobody jak v barvách, tak květech. Dopředu si zvolte, které nehty budou mít jakou barvu, které ozdobíte nebo naopak necháte čistě jednobarevné. V našem provedení jsme se drželi tří ladících odstínů laků 5 Day* Stay – odstín č. 35 Pink Ride, odstín č. 6 First Kiss a odstín č. 32 Chat Noir. Nebojte se ale experimentovat – proč by například každá květina nemohla být jiné barvy? K tenkým tahům stonků jsme využili ořezanou tužku, pro tulipánové květy do špičky vám pak nejlépe poslouží špejle – naneste menší kapku u okraje stonku a barvu pak ostrým koncem potáhněte do špičky.

Dermacol tip

Nepovedl se vám některý z květů? Nevadí, využijte odlakovač na nehty bez zápachu nebo cestovní balení odličovacích tamponků s vůní ananasu a můžete malovat znovu!

Smyslná růže

Už jste vyzkoušeli některou z našich odvážných barev laku 5 Day* Stay?

Pokud k vašim nejoblíbenějším květinám patří růže, zkuste je přenést i na své nehty! Jedinou podmínkou je opravdu úzký štěteček, s ním to zvládne opravdu každý. Pro základ jsme si vybrali odstín č. 45 Peacock laku 5 Day* Stay. Při jeho nanesení se vyplatí použít jen tenkou vrstvu, kterou pak opakovaně přetřete. Poté jsme začali tvořit růžičky (odstínem č. 15Bikini Time). Ve zvoleném místě namalujte tečku, kolem níž opatrně formujte květ. Jestliže chcete růžičky vystínovat, použijte jako druhý světlejší nebo poloprůhledný lak. Jím vyplňte prázdné prostory mezi jednotlivými okvětními lístky. Na závěr se nebojte přidat i doplňující lístky jiné barvy – například podmanivého odstínu č. 24 Royal Plum.

Dermacol tip

S podlakem pro okamžité vyhlazení povrchu nehtu Fast dry vytvoříte základní vrstvu, díky níž zlepšíte přilnavost laku na nehty a zásluhou UV fitru navíc zabráníte zežloutnutí samotného nehtu.

Diskuze k článku

Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.